از تاکید بر پاکسازی رودخانه های رشت با عزم و حمایت ملی تا تصویب کمک مالی به داماش و سپیدرود

از تاکید بر پاکسازی رودخانه های رشت با عزم و حمایت ملی تا تصویب کمک مالی به داماش و سپیدرود

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، هفتاد و دومین جلسه شورای شهر رشت در عمارت حاج میرزا خلیل رفیع برگزار شد.

۱۹:۱۲ سید امیرحسین علوی ریاست جلسه با خیرمقدم نسبت به اصحاب رسانه و پرسنل شورا به‌روز پرستار اشاره کرد و گفت: امیدوارم دغدغه‌های این عزیزان رفع شود.

 

وی ادامه داد: در بحث رودخانه‌ها نیازمند آن هستیم که کارهای جدی صورت بپذیرد. ما به‌خوبی می‌دانیم که بحث ساماندهی رودخانه‌ها موردتوجه قرارگرفته است. منابع تولید آلودگی این دو رودخانه نیز شناخته‌شده است و باید این موضوعات بررسی شود.

 

رئیس شورا افزود: پیش‌ازاین نیز می‌گفتیم که رودخانه‌ها متولی مشخصی ندارد، اما اکنون استانداری گیلان اکنون این زمینه را ایجاد کرده است که دستگاه‌های مرتبط حسب وظیفه وارد کار شوند. شهرداری رشت و شورای اسلامی نیز آمادگی ورود به این کار را حسب وظیفه دارد و قطعاً به موضوعات فوق کمک خواهیم کرد.

 

علوی تأکید کرد: این معضل با یک عزم جدی و البته ملی قابل‌حل خواهد بود. اگر این مطالبه عمومی نیز شکل بگیرد که دولت به موضوع ورود و کمک کند قطعاً می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

 

ریاست جلسه با اشاره به راه‌اندازی پویش ملی روزهای بدون خودرو، گفت: امیدواریم بتوانیم در شهر رشت نیز روزهای سه‌شنبه بدون خودرو را داشته باشیم.

۱۹:۲۰ علیپور به‌عنوان ناطق اول جلسه با انتقاد از عدم پرداخت حقوق کارگران شهرداری رشت، تأکید کرد: کارگرانی که در سردترین روزهای سال با بدترین نوع لباسی که در اختیار آن‌ها قرار دارد، باید ساعت ۴ صبح به خیابان می‌روند. اما ما حقوق آن‌ها را پرداخت نمی‌کنیم. اگر کارت هدیه به‌عنوان شب یلدا می‌گذاریم نباید از پرداخت آن امتناع کنیم. اگر نمی‌خواهیم بدهیم دیگر نباید مردم و کارگران را فریب بدهیم.

 

۱۹:۳۲ فرهام زاهد نیز با تذکر نسبت به پرداخت حقوق کارگران شهرداری تصریح کرد: باید بجای حقوق کارکنان رسمی ابتدا حقوق این نیروهای زحمتکش پرداخت شود. بجای حقوق‌های ۵ میلیون تومانی ابتدا حقوق‌های یک‌میلیون و دویست هزارتومانی این پرسنل پرداخت بشود.

۱۹:۳۵ علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت با حضور در صحن شورا به گزارش عملکرد شهرداری پرداخت.

 

۱۹:۴۲ موضوع انعقاد قرارداد واگذاری پروژه احداث ورزشگاه سلیمانداراب به شهرداری رشت مورد بحث قرار گرفت.

۱۹:۲۷ ناصر عطایی شهردار منطقه یک شهرداری رشت پیرامون لایحه بهسازی و ساماندهی فاز اول و دوم مسیر پیربازار به ارائه توضیحات پرداخت.

 

۱۹:۵۸ اسماعیل حاجی پور با اشاره به روز پرستار به این قشر زحمتکش جامعه تبریک گفت. وی همچنین برای رسول محمدپور از پرسنل روابط عمومی شهرداری رشت آرزوی بهبود کرد.

حاجی پور در ادامه با اشاره به بسته شدن یک چشمه سرویس بهداشتی در شهر رشت، گفت: به ما گفته‌اند اداره آب به خاطر بدهکاری آب را قطع کرده است و سازمان سیما و منظر شهرداری نیز در را قفل کرده است زیرا با توجه به قطع بودن آب سرویس بهداشتی بلااستفاده است.

 

۲۰:۱۰ علیرضا قانع دبیر کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت گفت: سپاه قدس استان گیلان درخواست مشارکت برای کمک ۴۰۰ میلیون تومان برای ساخت واحدهای مسکونی ارائه‌شده است.

 

۲۰:۲۰ اصل لایحه با رأی همه اعضای شورا تصویب شد.

 

۲۰:۲۳ موضوع کمک به تیم‌های داماش گیلان و سپیدرود رشت در صحن علنی شورا مطرح شد و در نامه سازمان بازرسی که در صحن شورا مطرح شد، کمک به این دو تیم بلامانع عنوان شد.

 

۲۰:۴۶ در شرایطی که جلسه با یک ساعت تأخیر آغاز شده بود، بهراد ذاکری به دلیل مشغله قصد خروج از صحن را داشت که با خروج وی جلسه از حدنصاب خارج می‌شد که ریاست جلسه از وی درخواست کرد تا در جلسه حضور داشته باشد زیرا هنوز برای جلسه بعد رأی گیری انجام نشده بود.

 

۲۰:۴۸ با خروج بهراد ذاکری جلسه از رسمیت خارج شد.