از جایزه سفر خارجی برای خبرنگاران تا اجرای برنامه های متنوع

از جایزه سفر خارجی برای خبرنگاران تا اجرای برنامه های متنوع

به گزارش رشت۲۰، سرپرست شهرداری رشت ظهر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران در تالار گلستان با تبریک به مناسبت ۱۷ مرداد مصادف با روز خبرنگار اظهار کرد: درباره مشکلات و مشقت‌هایی حوزه رسانه بارها صحبت شده اما تاکنون برنامه مدونی در راستای رفع آن انجام‌نشده است.

علی بهارمست با بیان اینکه رسانه‌ها محرک توسعه هستند افزود: در استان گیلان جوانان تحصیل‌کرده فراوانی در کنار پیشکسوتان حوزه رسانه مشغول فعالیت در این عرصه بوده و به لحاظ تعداد کمیت و کیفیت رسانه در سطح کشور از شرایط خوبی برخورداریم.

وی با تأکید بر اینکه رسانه جدا از اطلاع‌رسانی می‌تواند نقش مؤثری در ایجاد تعامل اجتماعی، رفع مشکلات و توسعه همه‌جانبه شهر ایفا کند بیان کرد: مدیریت شهری باید پذیرای انتقادات و پیشنهادها توسط رسانه‌ها بوده و یقیناً مطالبی که توسط رسانه‌ها مطرح می‌شود از زبان مردم است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت نیز در این جلسه با تبریک روز خبرنگار با اشاره به اینکه در حال حاضر مدیریت شهری در شرایط حساسی قرار دارد اظهار کرد: نقش رسانه‌ها در جامعه نقشی غیرقابل‌انکار است.

محمدحسن عاقل منش با گرامیداشت یاد و خاطره چهره‌های رسانه‌ای که دار فانی را وداع کردند گفت: برگزاری این‌گونه مراسم‌ها اقدام کوچکی در راستای تجلیل از تلاش‌های شبانه‌روزی رسانه‌ها بوده و امیدوارم رضایت خاطر آنان را فراهم کند.

فیروز فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز با حضور در مراسم تجلیل از خبرنگاران که توسط شورا و شهرداری رشت برگزار شد با اشاره به اینکه قصد سخنرانی ندارم اظهار کرد: امیدوارم فضای پاسداشت از رسانه‌ها روزبه‌روز و بیش از گذشته در جامعه نهادینه شود.

مسئول بسیج رسانه گیلان نیز در مراسم امروز اظهار کرد: درب‌های سازمان بسیج رسانه به روی تمامی فعالان این حوزه باز است.

محسن جعفری به راه‌اندازی کانون بسیج رسانه گیلان اشاره کرد و گفت: امروز روز سخنرانی نیست و متعلق به تلاشگران عرصه رسانه است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت نیز در مراسم تجلیل از خبرنگاران با قدردانی از تلاش‌های فعالان این حوزه اظهار کرد: امیدوارم در این مراسم روز خوب و بانشاطی برای خبرنگاران رقم بخورد.

فاطمه شیرزاد با تأکید بر اینکه رسانه‌ها با نقد منصفانه مسیر را برای توسعه و پیشرفت شهر مهیا می‌کنند گفت: امیدوارم با قلم‌های توانمند فعالان رسانه شاهد توسعه بیش‌ازپیش شهر رشت در تمامی عرصه‌ها باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز اظهار کرد: یاد و خاطره شهید صارمی را گرامی داشته و از رسانه‌ها به‌واسطه پوشش اخبار مدیریت شهری تشکر می‌کنم.

سید امیرحسین علوی با اشاره به اینکه بسته ویژه خدمت برای خبرنگاران آماده‌شده است افزود: بر اساس این بسته تعاملات و تبادلات مابین مدیریت شهری و رسانه‌ها به‌خوبی برنامه‌ریزی و اجرایی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه خدمات ویژه‌ای در این بسته فرهنگی پیش‌بینی‌شده است بیان کرد: شورا و شهرداری رشت در حوزه کمک و هدایت به انجمن‌های صنفی که رسانه‌ها در آن ساختاردهی شده‌اند حضور پیداکرده و در حد توان نسبت به رفع مشکلات گام برمی‌داریم.

موضوع قابل‌توجه در مراسم تجلیل امروز حضور با تأخیر و یا عدم حضور برخی از اعضای شورای شهر رشت بود که همواره در نطق‌های آتشین خود رسانه‌ها را یار دوازدهم شورا می‌دانند اما همچون جلسات علنی شورا که با تأخیر چندساعته برگزار می‌شود در مراسمی که میزبان فعالان رسانه‌ای بودند حضور پیدا نکردند.

در این مراسم از جمعی از شهدای رسانه و پیشکسوتان فعال این عرصه تجلیل شد.

بهادر سبحانی پور

بهادر سبحانی پور

بهادر سبحانی پور

بهادر سبحانی پور