از کامبیزتراکسیون تا آبستراکسیون! نتیجه زیر میز زدن ۴ عضو شورا چه خواهد بود؟!

از کامبیزتراکسیون تا آبستراکسیون! نتیجه زیر میز زدن ۴ عضو شورا چه خواهد بود؟!

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰،  شنیده‌ها حکایت از آن دارد که فردی بدنام پشت پرده ماجرای آبستراکسیون جلسه روز چهارشنبه شورای شهر رشت بوده است! وی همان فردی است که در سال‌های اخیر مسئولیت خطیر دلالی شهردار را بر عهده دارد و از شرق تا غرب گیلان را جولانگاه خود کرده است.

اخیراً مطالب زیادی در خصوص تکذیب آبستراکسیون در رسانه‌ها مطرح‌شده و بهانه چنین تکذیبی جهت‌های سیاسی اعضایی بودند که جلسه را ترک کردند و سپس از این فرصت استفاده کردند تا این آبستراکسیون برنامه‌ریزی‌شده و آشکار را حاشا کنند. دو جبهه متفاوت که شاید، هم‌جهت نباشند اما ترک جلسه انتخاب شهردار بدون شک به نفع هر دوی آنها بود‌.

از طرفی عده‌ای برای به دست آوردن زمان و رایزنی‌های بیشتر در جهت تغییر آرا به نفع گزینه‌های خودی جلسه را ترک می‌کنند و از طرفی دیگر کسی که مطمئناً می‌دانست گزینه معرفی‌شده خودش رأی نمی‌آورد حداقل تلاش خود را می‌کند و با ترک جلسه سعی در برهم زدن آرایی دارد که شاید از انتخاب آن اطمینان داشت.

به‌هرحال چه تکذیب و چه تائید این موضوع، تفاوتی در صورت‌مسئله داستان ایجاد نمی‌کند، بلکه موضع‌گیری در برابر این آبستراکسیون، به صحت آن نقش و نگار تازه‌تری می‌بخشد. اما چنین حواشی نشان می‌دهد که عده‌ای حاضرند شهر رشت بدون شهردار بماند اما شهردار منتخب دیگر‌ اعضا، سکان‌دار آن نباشد. جالب اینجاست زمانی که نصرتی شهردار غیربومی رشت ۱۱ رأی شورا را به خود اختصاص داد این موضوع تا ماه‌ها توسط اعضای شورا مانور ‌داده می‌شد و همه‌جا از همدلی و همفکری آن‌ها به گوش می‌رسید، اما حال که نوبت به خودی‌ها و بومی‌ها رسیده عده‌ای زجر شهر را به منافع خود ترجیح می‌دهند و حاضر نیستند به کسی خارج از خط فکری خودشان رأی دهند. درهرصورت به‌واسطه این آبستراکسیون هماهنگ شده اندک زمانی به دست آمد، حال باید دید که این افراد چه بهره‌برداری از این زمان خواهند کرد که بدون شک دوشنبه آینده پاسخ این سؤال روشن خواهد شد.