از کاندیداهای ائتلاف آذری ها تا ائتلاف بلدیه و شهر اول در شورای رشت/ ثابت قدمی «محمود باقری» برای حضور در انتخابات / انتصاب مدیرکل پسماند استانداری گیلان/ آخرین گزینه های مدیرکلی کتابخانه های گیلان/ سفر زنگنه به گیلان/ تخلیه ساختمان واحد پخش و فروش دخانیات گیلان در بهترین نقطه شه

از کاندیداهای ائتلاف آذری ها تا ائتلاف بلدیه و شهر اول در شورای رشت/ ثابت قدمی «محمود باقری» برای حضور در انتخابات / انتصاب مدیرکل پسماند استانداری گیلان/ آخرین گزینه های مدیرکلی کتابخانه های گیلان/ سفر زنگنه به گیلان/ تخلیه ساختمان واحد پخش و فروش دخانیات گیلان در بهترین نقطه شه

 

 آخرین لیست های انتخاباتی/ از کاندیداهای  ائتلاف آذری ها تا ائتلاف بلدیه و شهر اول / ثابت قدمی «محمود باقری» برای حضور در انتخابات 

4108ccca02899ad4fdaf011cabfa2500_XL-768x512

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از  گیل خبر از انتخابات شورای شهر رشت خبر می رسد ائتلاف های مختلفی از همین اکنون برای ارائه لیست انتخاباتی تشکیل شده که نام افراد شاخص در آن به چشم می خورد.
ائتلاف آذری های مقیم رشت از جمله ائتلاف های شاخص انتخابات است که شنیده می شود با مدیریت کاظم نیکومنش نودهی برادر عضو شورای شهر رشت در حال فعالیت است و ظاهرا اسامی چون جهانبخش آقازاده، مظفر نیکومنش، محمد نوری هریس، بابک انصاری، محمد محمودیان، کریم آقازاده دمیرچی، حسن کریمی کرنق و عبدالله طوماری در این لیست قرار دارند تا بدین ترتیب هدف اصلی ان ها تشکیل شورایی با اکثریت آذری زبان ها باشد.

ظاهرا ائتلاف دیگری به نام بلدیه نیز در حال فعالیت است که در آن بعضی کارمندان شهرداری رشت به چشم می خورند که در میان آن ها می توان به محمد تقی نظری معاون سابق مالی اداری شهرداری و شهردار سابق منطقه ۲ رشت ، مسعود ثابت قدم معاون سابق عمران شهرداری، نوری شاغل در منطقه ۲ و زینب فلکدوست مشاور امور ایثارگران شهردار رشت اشاره کرد.

شنیده می شود ائتلاف دیگری نیز با مدیریت خاکسار شهردار سابق رشت در حال فعالیت است که در بین اعضای این ائتلاف ظاهرا افرادی چون رحمت خواه شاغل در منطقه آزاد انزلی، محمدی معاون مالی شهردای منطقه یک رشت، دکتر بهراد ذاکری فعال سیاسی اصلاح طلب و غلامرضا خاکسار عضو سابق شورای شهر و برادر رضا خاکسار حضور دارند.

در بین اعضای شورای شهر نیز هرچند گفته می شود تعدادی از آن ها قصد حضور در انتخابات را ندارند ولی اکثریت آن ها قصد دارند بار دیگر در معرض رای مردم قرار گیرند. از آن جمله می توان به محمود باقری اشاره کرد که هرچند بارها به صوت علنی گفته بود که قصد فعالیت انتخاباتی را ندارد اما ظاهرا تغییر رویه داد و به خاطر آن چه مقابله با لیست شهردار رشت خوانده گفته است تا شهردار فعلی  حضور دارد در عرصه انتخابات «ثابت قدم» خواهد ماند.

سفر زنگنه به گیلان

شنیده می شود بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت صبح سه شنبه به گیلان سفر می کند. شرکت در جلسات کارگروه اقتصاد مقاومتی و پیگیری سایت نفتی رودسر از جمله اهداف سفر زنگنه به گیلان خواهد بود. گیلان از جمله استان هایی است که کمتر مورد توجه وزرای نفت قرار گرفته است.

 

انتصاب مدیرکل پسماند استانداری گیلان

شنیده می شود مراحل اداری انتصاب مهندس پویا شهشهانی جهت مدیریت پسماند استانداری گیلان انجام گرفته و حکم وی  نیزمورد  امضاء قرار گرفته تا وی جانشین افشین پورعلی شود . وی پیش از این به عنوان  مشاور سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت فعالیت می کرد.

شهشهانی دارای مهندسی مکانیک دانشکده فنی دانشگاه گیلان و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی می باشد.  مشاوره در کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت ، عضویت در هیات مدیره سازمان مدیریت پسماند های شهرداری رشت و کمیته محیط زیست و کمیته آب و فاضلاب شهری ستاد توسعه پایدار و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان از جمله سوابق وی است.

گزینه های جدید مدیرکلی کتابخانه های عمومی گیلان

شنیده می شود با اتمام زمان سه ماهه سرپرستی زهرا بدن آرا در امور کتابخانه های عمومی استان گیلان گزینه های جدیدی برای پست مدیرکلی این اداره معرفی شده اند که از شاخص ترین آن ها می توان به امیر قزل حسینی مجری برنامه های  شبکه باران  و مدیر آموزش و تحقیقات اداره حفاظت محیط زیست گیلان اشاره کرد که در بعضی مراسم های مرتبط با سازمان برنامه و بودجه گیلان به عنوان مجری حضور داشت. هادی نوری از اعضای ارشد حزب اعتدال و توسعه گیلان نیز از دیگر از گزینه های محتمل این پست است.

تخلیه ساختمان واحد پخش و فروش دخانیات گیلان در بهترین نقطه شهر و احتمال واگذاری به دیگران
خبرها از دخانیات گیلان حاکی است که ساختمان واحد پخش و فروش این شرکت که مقر آن در بهترین نقطه شهر ( یعنی اطراف شهرداری ) قرار دارد ، در حال تخلیه می باشد . ظاهرا مدیریت مجتمع گیلان که یک فرد غیر بومی می باشد ظرف ماه های اخیر افرادی را در ساعات غیر اداری به این اداره آورده و این ساختمان را به آنها نشان داده است .

ظاهرا مسائل پشت پرده حکایت از این مهم دارد که افرادی خارج از این استان در حال مذاکره برای خرید و بدست آوردن این مکان استراتژیک می باشند . با توجه به متراژ این ملک که حدود ۱۴۰۰ متر مربع می باشد و بهترین نقطه شهر رشت به لحاظ تجاری محسوب می گردد ، قرار است بدون نظر استانداری و دیگر مسئولان شهر ، اداره پخش و فروش شرکت که به لحاظ اداری همانند سایر ادارات باید تحت قوانین استانداری باشد ، تخلیه گردیده و این ملک بصورت خالی باقی بماند و در موقعیتی مناسب واگذار گردد .

قابل ذکر است که اولیا شرکت از گذشته تاکنون واحد فروش شرکت را بخاطر نزدیکی به عاملین و بازار ، در این نقطه قرار داده اند لذا انتقال این واحد به مجتمع دخانیات ( واقع در احمد گوراب ) سئوال بزرگی است که در اذهان باقی مانده است . لذا این وظیفه مسئولان شهر است که به این مسئله توجه ویژه ای مبذول دارند