استاد دانشگاه آزاد اسلامی رشت در فهرست ۲۲۸ دانشمند ایرانی قرار گرفت

استاد دانشگاه آزاد اسلامی رشت در فهرست ۲۲۸ دانشمند ایرانی قرار گرفت

دکتر جعفر بی آزار استاد نیمه وقت دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در لیست پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI-ESI) ، به عنوان یکی از ۲۲۸۸ پژوهشگر ایرانی از یک درصد دانشمندان برتر دنیا معرفی شد.

83675728_94549781dacbe
به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار آنا از رشت، مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در این باره گفت: پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز (ISI-ESII) به ارائه فهرستی از دانشمندان برتر دنیا پرداخت که هر دو ماه یکبار براساس آخرین تحولات در شبکه علم بین الملل به روز شده و در این راستا مرجعیت علمی مبنای گزینش دانشمندان برتر در این پایگاه است.
مجید مشک بید حقیقی افزود: بر اساس اطلاعات استخراج شده در مجموع ۲۲۸ ایرانی طلایه داران علم هستند که از این تعداد، اسم ۹۹ نفر از استادان تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی به چشم می خورد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ادامه داد: مرجعیت علمی براساس تعداد ارجاعات صورت گرفته به پژوهش پژوهشگران تعیین شده و این ارجاعات یا استنادها بیانگر میزان استفاده از نتایج پژوهش های منتشر شده است.
وی تاکید کرد: هر چقدر تعداد استنادهای صورت گرفته به پژوهش های یک محقق بیشتر باشد، کیفیت پژوهش های وی بالاتر بوده و این پژوهش ها از طرف جامعه علمی بیشتر پذیرفته شده اند.
مشک بید حقیقی خاطرنشان کرد: تعداد ارجاعات صورت گرفته به پژوهش های محققان دنیا در ۱۰ سال اخیر موجب شد تا برای انتخاب دانشمندان یک درصد برتر دنیا تعداد این ارجاعات شمارش شده و محققان در ۲۲ رشته موضوعی طبقه بندی شدند و بر اساس تعداد استنادهای دریافت شده به صورت نزولی مرتب سازی شوند و یک درصد برتر از هر رشته به عنوان دانشمندان برتر دنیا انتخاب …