استاندارگیلان: احداث اورژانس بیمارستان های رازی و حشمت رشت شتاب گیرد

استاندارگیلان: احداث اورژانس بیمارستان های رازی و حشمت رشت شتاب گیرد

استاندار گیلان بر ضرورت شتاب در احداث اورژانس بیمارستان های رازی و حشمت رشت در راستای ارائه خدمات بهتر به شهروندان و نیازمندان خدمات درمانی تاکید کرد.

 به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان ، محمدعلی نجفی عصر دوشنبه در بازدید از بیمارستان های حشمت، شفا و رازی رشت و عیادت از بیماران و سرکشی از آنان بیان داشت: امروز به جهت رسیدگی به مشکلات بهداشتی ، درمانی و وضعیت خدمات رسانی به بیماران از برخی از بیمارستان های رشت بازدید کردم.
وی به شروع اقداماتی در تقویت بخش اورژانس بیمارستان ها از گذشته اشاره کرد و افزود: به دلیل عدم تأمین اعتبارات و پیش بینی لازم از قبل مشکلاتی در تکمیل آنها وجود داشت که دستور تسریع این پروژه ها و هدایت آن به معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری داده شد.
استاندار گیلان بر ضرورت همکاری مجموعه دانشگاه علوم پزشکی در تکمیل ساخت اورژانس های در دست احداث تأکید و تصریح کرد: امیدواریم با تقویت اعتباری که انجام می گیرد، امسال شاهد بهره برداری از این بخش های اورژانس با وضعیت قابل قبولی باشیم.
وی به تلاش های صورت گرفته در ساخت بیمارستان های شهرستان های استان اشاره کرد و افزود: در سفر آتی رییس جمهوری ، امکانات ویژه ای که از طریق بخش های خصوصی و دولتی برای بخش های بیمارستانی فراهم شده، به بهره برداری خواهد رسید.
نجفی به وضعیت مطلوب تر بخش بهداشتی و درمانی در شهرستان ها اشاره و اضافه کرد: به دلیل مراجعه بیشتر مردم از شهرهای مختلف داخل و خارج استان به مراکز درمانی شهر رشت و از طرفی جمعیت و تمرکز پزشک ها در مرکز استان، نیازمند تقویت بیشتر این بخش ها هستیم.
در زمان حاضر ۲۵ بیمارستان دولتی و هشت بیمارستان خصوصی در استان گیلان فعال است.