استاندارگیلان: بخش عظیمی از ظرفیت گردشگری در روستاها را تقویت می کنیم

استاندارگیلان: بخش عظیمی از ظرفیت گردشگری در روستاها را تقویت می کنیم

استاندار گیلان گفت: اعتقاد داریم که بخش عظیمی از ظرفیت گردشگری در روستاها را می توانیم تقویت کنیم.
81935383_92109969baacf

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، محمدعلی نجفی عصر یکشنبه در همایش دهیاران زن استان با بیان اینکه هر کدام از ما باید بدانیم برای تحقق گیلان بهتر و برتر چه وظیفه ای داریم، افزود: فقط نباید به نقد و اعتراض نسبت به عملکرد دیگران و زیرسوال بردن آنان پرداخت بلکه باید امروز ببینیم وظیفه ما در بهتر و برتر شدن گیلان چیست و در این مسیر به فضای آرام و توسعه استان بیاندیشیم.
وی بر ضرورت گسترش آموزش ها به دهیاران تأکید و تصریح کرد: بالا بردن توان علمی و کاری آنان می تواند اقدام خوبی در ارتقاء سطح تحولات عمرانی در روستاها باشد.
نجفی شکل گیری اولین تجمع بشری را در کنار رودخانه ها دانست و گفت: افتخار می کنیم که در گذر از روستاها چه روستایی باشیم چه نباشیم، آن را به عنوان یک مرکز تولید، تلاش در کنار یک رنگی و خلوص می دانیم.
استاندار گیلان اثرات کارهای اقتصادی در روستاها را بسیار بالا عنوان کرد و افزود: در این مسیر نباید از اثر اقدامات فرهنگی در روستاها غافل شویم.
وی با هم بودن، تلاش، احسان و نیکوکاری را از شاخصه های روستاییان بیان و خاطرنشان کرد: روستاییان گیلانی بویژه زنان که در کشور زبانزد هستند، با مشارکت همه جانبه در زراعت چای، برنج، فندق، بادام زمینی و مرکبات پیشتازند.
نجفی با بیان اینکه علیرغم متمایز شدن بخش شهری در کشور ۳۹ درصد جمعیت گیلان روستایی هستند، گفت: از این میان ۵۱ درصد جمعیت روستاییان استان را بانوان تشکیل می دهند.
وی به حضور فعال روستاییان در بخش های مختلف تولیدی، گردشگری و اقتصادی استان اشاره و خاطرنشان کرد: آموزش دهیاران بویژه زنان باتوجه به اثربخشی بالای آنان باید در اولویت کاری مسئولان قرار بگیرد.
وی …