استاندار گیلان: اعتبارسنجی برای تقویت ورزش های همگانی سرمایه گذاری است

استاندار گیلان: اعتبارسنجی برای تقویت ورزش های همگانی سرمایه گذاری است

استاندار گیلان گفت: اعتبار سنجی برای تقویت حوزه ورزش های همگانی، سرمایه گذاری است نه هزینه، زیرا هر عملی که دسته جمعی و همگانی است، می تواند پویایی و شادابی ایجاد کند.
81483637_91467942fbdbc

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، محمدعلی نجفی عصر یکشنبه در دیدار رئیس فدراسیون ورزش های همگانی اظهار کرد: ورزش همگانی به عنوان پایه و اساسی برای مقابله باناهنجاری های اجتماعی و عدم تحرک، پویایی و نشاط بین مردم خصوصاً قشر جوان است.
وی افزود: بخشی از آمار طلاق در سه دهه اخیر را نیز می توان به عدم توجه به همین امر مرتبط دانست.
استاندار گیلان با بیان اینکه حمایت و همراهی با این تفکر چه در حوزه کتاب و کتابخوانی و چه در حوزه ورزش های همگانی از وظایف ماست، خاطر نشان کرد: اگر چه با توجه به اقلیم خاص گیلان، شرایط برای ورزش های همگانی در سطح استان سخت تر از سایر نقاط کشور است اما با نگاهی به سابقه فرهنگی و تاریخی استان آن هم از بین هر ۲ جنسیت مرد و زن، متوجه اهمیت و توجه به این مقوله می شویم و لازم است در این خصوص ظرفیت و پتانسیل موجود در استان به درستی هدایت شود.
نجفی بر لزوم توجه به عمق و ژرفای این موضوع تأکید و اضافه کرد: رسانه ها نیز می توانند تأثیر مثبت قابل توجهی در هدایت صحیح این موضوع داشته باشند.
استاندار گیلان یادآور شد: هرچه در این بخش سرمایه گذاری کنیم می توانیم از سهم اعتبارات سنگین بهداشت و درمان کشور کم کنیم چرا که جامعه ی پویا و پرتحرک جامعه ای سالم و کم خطر را به وجود خواهد آورد.
در پایان این نشست رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با اهداء لوح تقدیر به استاندار گیلان به عنوان سفیر ورزش همگانی در استان از زحمات او در این خصوص قدردانی کرد.