استاندار گیلان: اقتصاد مقاومتی را با تلاش های پژوهشی عملی کنیم

استاندار گیلان: اقتصاد مقاومتی را با تلاش های پژوهشی عملی کنیم

استاندار گیلان گفت: باید راهبرد اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر انقلاب و رئیس جمهوری را با تلاش های پژوهشی عملی کنیم.
82331767 71218984 - استاندار گیلان: اقتصاد مقاومتی را با تلاش های پژوهشی عملی کنیم

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا، محمدعلی نجفی روز یکشنبه در مراسم افتتاح هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان گیلان در جمع خبرنگاران افزود: توجه به پژوهش برای رسیدن به توسعه ضروری است و ارتباط صنعت با پژوهش نیز بایستی مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به شعار هفته پژوهش امسال با عنوان پژوهش تقاضامحور و تجاری سازی فناوری، زیربنای اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی را باید با اقدامات و تلاش های پژوهشی عملی کنیم.
نماینده عالی دولت در استان گیلان با تاکید بر ضرورت توجه به فعالیت های پژوهشی و تجاری سازی کارهای تحقیقاتی تصریح کرد: تلاش های خوبی در زمینه پژوهش و فن بازار در گیلان انجام گرفته است.
وی خاطر نشان کرد: در بخش دولت الکترونیک در استفاده فناوری، در کشاورزی، مواد غذایی ، شیلات ، انرژی و آب کارها و اقدامات خوبی در استان گیلان انجام گرفته است.
نجفی با بیان اینکه هفته پژوهش بهانه ای برای پرداختن به مقوله مهم تحقیق و پژوهش است، تصریح کرد: این هفته در واقع یک نماد است تا عملکرد یک سال در حوزه پژوهش را بسنجیم.
هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان گیلان روز یکشنبه با حضور محمدعلی نجفی استاندار گیلان در رشت گشایش یافت.
در این نمایشگاه، بیش از ۲۵۰ دستاورد پژوهشی از مرحله تحقیقاتی و اولیه تا محصول در ۵۲ غرفه به نمایش گذاشته شده است.
نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان گیلان تا سه شنبه هفته جاری از ساعت ۹ تا ۱۶ در سالن آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت واقع در فلکه انتظام این کلانشهر برای بازدید علاقمندان دایر است.
هفدهمین هفته پژوهش و فناوری با شعار پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی فناوری، زیربنای اقتصاد مقاومتی از ۲۱ تا ۲۷ آذرماه برگزار می شود.
روزهای هفته پژوهش از ۲۱ تا ۲۷ آذرماه به ترتیب با عنوان های پژوهش، فناوری و مدرسه، پژوهش، فناوری و دانشگاه کارآفرین ، پژوهش، فناوری و صنعت، پژوهش، فناوری؛ اقدام و عمل ، پژوهش، فناوری و حامیان پژوهش، ایده برتر، سرمایه ملی و پژوهش، فناوری و حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است.