استاندار گیلان: دولت جدیت خود برای رفع موانع تولید را با عمل نشان داده است

استاندار گیلان: دولت جدیت خود برای رفع موانع تولید را با عمل نشان داده است

استاندار گیلان گفت: دولت یازدهم، جدیت و اهتمام خود برای رفع موانع تولید را با اقدام و عمل نشان داده است.

82301582 71159770 - استاندار گیلان: دولت جدیت خود برای رفع موانع تولید را با عمل نشان داده است

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا، محمدعلی نجفی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از چند طرح صنعتی در شهر صنعتی رشت و شهرک سفیدرود در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با بهره برداری از طرح های توسعه و ایجاد صنایع جدید در گیلان ، کشور از واردات ام دی اف بی نیاز می شود.
وی اظهار داشت : خوشبختانه واحدهای تولیدی در دست احداث از پیشرفت کار خوبی برخوردار هستند.
وی اجرای طرح های توسعه و ساخت واحدهای بزرگ تولید MDF و فیبر را از جمله پروژه‌ها مهم در گیلان عنوان کرد و افزود: با راه‌اندازی این واحدها ،تقریباً کشور از واردات این محصول نجات خواهد یافت.
نجفی با بیان اینکه کارخانجات آرین مریم و آرین تخته ، ظرفیت تولید ۶۰ درصد نیاز ام دی اف کشور را دارند، گفت: افتتاح این طرح ها امسال با حضور مقامات عالی کشوری صورت خواهد پذیرفت.
وی حضور مسئولان استان در واحدهای تولیدی را بیانگر حمایت دولت از این واحدها دانست و افزود: در این بازدید‌ها مشکلات این واحدها در بخش‌های مختلف زیرساختی و خدمات‌رسانی ، نقیدنگی و تسهیلات بانکی بررسی و اقدامات لازم صورت خواهد پذیرفت.
استاندار گیلان گفت : خوشبختانه در بازدید های امروز ، صاحبان واحدهای تولیدی رضایتمندی نسبی را از همکاری دستگاه های اجرایی داشتند .
وی تلاش استان را در جهت رفع موانع تولید ، ایجاد اشتغال و شکوفایی بیشتر اقتصاد استان دانست و افزود : طبق آمار اعلام شده از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، گیلان استان برتر در بخش بهبود فضای کسب و کار در کشور است .
نجفی با اشاره به برگزاری منظم ستاد رفع موانع تولید در گیلان اظهار داشت : گیلان از لحاظ تعداد طرح‌های بهره‌مند از تسهیلات این کارگروه مقام دوم و با اختصاص سه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدها از لحاظ میزان رقم ریالی، جایگاه سوم را در کشور به خود اختصاص داده است.
بزرگترین مجتمع تولید ام دی اف و اچ دی اف کشور شامل سه واحد تولیدی در شهرک صنعتی سپیدرود رشت با مجموع سرمایه گذاری پنج هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۲۲ هکتار از سال ۱۳۹۲ در حال ساخت است.
با بهره برداری کامل از این مجتمع تولیدی برای ۹۵۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می شود.
فاز نخست این طرح شامل کارخانه های آرین تخته یک با ظرفیت تولید ۲۵۰۰۰۰ متر مکعب ام دی اف و اچ دی اف در سال و سرمایه گذاری یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال و برآورد اشتغال مستقیم ۳۵۰ نفر و آرین مریم با ظرفیت تولید ۲۰۰۰۰۰ متر مکعب ام دی اف و اچ دی اف در سال و سرمایه گذاری یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال با اشتغال مستقیم ۲۵۰ نفر امسال آماده بهره برداری می شود.
طرح های توسعه کارخانه های تولید مفتول مسی با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۴۵۰ نفر و عملیات بهسازی و تعریض محور شهرک صنعتی رشت و احداث پل رودخانه ای و زیر گذر از برنامه های دیگر استاندار گیلان در این بازدید بود.