استاندار گیلان: رئیس جمهوری پنجشنبه هفته جاری به گیلان سفر می کند استاندار گیلان: رئیس جمهوری پنجشنبه هفته جاری به گیلان سفر می کند

استاندار گیلان: رئیس جمهوری پنجشنبه هفته جاری به گیلان سفر می کند

استاندار گیلان گفت: حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری، پنجشنبه هفته جاری دهم فروردین ماه، بمنظور افتتاح تعدادی طرح های عمرانی، زیربنایی، بهداشتی، درمانی، مخابراتی، بندری، صنعتی و کشاورزی به گیلان سفر می کند.

  به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، محمدعلی نجفی غروب سه شنبه اظهار کرد: با حضور رئیس جمهوری در روز پنجشنبه ۱۵ طرح عمرانی، زیربنایی، بهداشتی، درمانی، مخابراتی، بندری، صنعتی و کشاورزی با ۲۵ هزار میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: زیبایی این پروژه ها آن است که از این تعداد، ۱۶ هزار میلیارد ریال مربوط به بخش خصوصی است.
نجفی با بیان اینکه در این سفر جمعی از وزیران و معاونان رئیس جمهوری، دکتر روحانی را همراهی می‌کنند، ادامه داد: این پروژه‌ها یا بصورت حضوری توسط رئیس جمهوری و یا به دلیل تعدد طرح ها به صورت ویدئوکنفرانس و با دستور ایشان و حضور وزیران در محل پروژه ها به بهره‌برداری می‌رسد.
استاندار گیلان گفت : با بهره برداری از این طرح ها برای بیش از سه هزار و ۶۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود و هزاران اشتغال غیر مستقیم نیز خواهد داشت.
نجفی خاطرنشان کرد: در آغاز سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده، حضور رئیس جمهوری در گیلان بمنظور بهره برداری از طرح های بزرگ و اثرگذار موجب تحرک بیشتر و تحول اساسی در این بخش ها خواهد بود.
رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید، بیست و ششم و بیست و هفتم فروردین ماه سال ۱۳۹۴ ، در پانزدهمین سفر استانی به گیلان آمده اند.