استاندار گیلان: رعایت الگوی صحیح مصرف در هر شرایطی مورد توجه باشد

استاندار گیلان: رعایت الگوی صحیح مصرف در هر شرایطی مورد توجه باشد

استاندار گیلان گفت: باید رعایت الگوی صحیح مصرف، در هر شرایطی بویژه در زمان برودت هوا و کاهش دما ، مورد توجه باشد.
82410592 71373019 - استاندار گیلان: رعایت الگوی صحیح مصرف در هر شرایطی مورد توجه باشد

  به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، محمدعلی نجفی سه شنبه شب در نشست ستاد مدیریت بحران استان با بیان اینکه تمهیدات لازم برای مقابله با شرایط نامساعد جوی اندیشیده شده، اظهار کرد: از همه‌ مردم گیلان می‌خواهم که نهایت صرفه‌جویی را در مصرف گاز داشته باشند.
وی افزود: تمام تلاش ما این است که از هیچ کاری فروگذار نکنیم تا آرامشمردم زیر سئوال نرود و یا ذره‌ای برای شهروندان نگرانی ایجاد نشود، اما رعایت الگوی مصرف در هر شرایطی بویژه در زمان برودت هوا و کاهش دما لازم و ضروری است.
نجفی ادامه داد: صرفه‌جویی موجب می‌شود تا مصرف گاز دیگر هموطنانی از جمله استان مازندران نیز با مشکل مواجه نشود.
وی همچنین از ستاد مدیریت بحران و شرکت گاز خواست، گاز دستگاه‌هایی که الگوی مصرف را رعایت نمی کنند، قطع شود و گفت: دستگاه‌های اجرایی باید مصرف خود را به حداقل ممکن برسانند و اگر سازمانی الگوی مصرف را رعایت نکرد، گاز آن باید قطع شود و در صورت نیاز به قطع گاز دستگاه‌های اجرایی، این کار از استانداری آغاز خواهد شد.
نجفی افزود: همچنین برای سوخت جایگزین نانوایی‌های دوگانه سوز، نیروگاه‌ها و کارخانجات نیز تدابیر لازم اندیشیده شده است.
استاندار گیلان ادامه داد: خوشبختانه درخصوص ارزاق و مایحتاج عمومی و کالاهای اساس به اندازه‌ کافی ذخایر مورد نیاز به وفور وجود دارد ضمن اینکه نیروهای امدادی، راهداری و پلیس راه نیز در جاده‌های مواصلاتی بویژه مناطق برف گیر حضور موثر و قوی دارند.
وی با بیان اینکه در مورد نفت سفید و گازوئیل مشکلی نداریم اما تمهیدات لازم اندیشیده شده، یادآور شد: حضور انجمن اولیاء و مدیران مدارس برای برف‌روبی واحدهای آموزشی نیز مورد تأکید است.
بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی گیلان، آسمان استان طی فردا (چهارشنبه) ابری و مه آلود، بارندگی و وزش باد (گاهی خیلی شدید)، ارتفاعات و دامنه ها بارش برف، طی عصر و شب در مناطق جلگه ای مخلوط برف و باران بتدریج بارش برف خواهد بود.