استاندار گیلان: شهروندان برای پایداری جریان گاز به مصرف بهینه اهتمام داشته باشند

استاندار گیلان: شهروندان برای پایداری جریان گاز به مصرف بهینه اهتمام داشته باشند

استاندار گیلان با اشاره به قطع گاز از سوی شرکتترکمن گاز ترکمنستان گفت: شهروندان برای پایداری جریان گاز و سپری کردن زمستانی بدون مشکل، به مصرف بهینه این انرژی اهتمام داشته باشند.
77302302 85667856dabcc 300x200 - استاندار گیلان: شهروندان برای پایداری جریان گاز به مصرف بهینه اهتمام داشته باشند

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار ایرنا، محمدعلی نجفی روز سه شنبه در جلسه بررسی وضعیت گاز گیلان در رشت، وضعیت گازرسانی در استان را مطلوب ارزیابی و بیان کرد: با بررسی های انجام شده، مصرف سوخت در بخش های مختلف از جمله نفت و نفت گاز حتی برای مصارف نیروگاه ها ، در حد مطلوبی است.
وی ادامه داد: تاکید ما این است که مدیران شرکت گاز و پخش فرآورده های نفتی، در تامین این انرژی ها به روز باشند.
نجفی با یادآوری بحران خیز بودن گیلان گفت: تاکیدهای فراوانی به مدیران برای به روز کردن مصارف شان و ذخیره سازی شده و در بخش خانگی نیز، باید به مصرف بهینه توجه داشته باشیم.
وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی برای مصرف بهینه و صحیح افزود: مصرف گاز بخش هایی همچون صنایع ، اداره ها و سازمان ها راکنترل می کنیم اما کنترل بخش خانگی، بر عهده خود مردم است.
استاندار گیلان خاطرنشان کرد: یکی از بحث های مهم در راهبرد اقتصاد مقاومتی، کنترل و مصرف بهینه است حال اینکه در کشور ما ، مصرف گاز خانگی ، سه تا سه و نیم برابر استاندارد جهانی است.
نجفی رعایت مصرف بهینه از سوی شهروندان را زمینه ساز گازرسانی به همه مردم دانست و گفت: گاز، سرمایه ای ملی برای نسل کنونی و آینده است و وظیفه ما در مقطع زمانی کنونی، کنترل و هدایت مصرف به سمت و سوی صحیح است.
** تا تیرماه سال آینده، وابستگی مان به گاز ترکمنستان قطع می شود
استاندار گیلان در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: با امکاناتی که فراهم شده از جمله تقویت لوله گاز استان های شمالی، تا تیرماه سال آینده، وابستگی مان به انرژی گاز ترکمنستان برای همیشه قطع خواهد شد.
وی گفت: مشکل مان فقط در همین چند ماه آینده و در فصل سرمای امسال است ولی در عین حال، نباید …