استان گیلان ۱۴ هزار بی‌سواد دارد مدیرکل آموزش و پرورش گیلان:

استان گیلان ۱۴ هزار بی‌سواد دارد

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه گیلان در سال ۹۰ حدود ۸۰ هزار بی‌سواد داشت، گفت: اکنون میزان بی‌سوادی گیلان به ۱۴ هزار نفر رسیده است.

139309201242225704266744 - استان گیلان ۱۴ هزار بی‌سواد دارد

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از تسنیم , مهدی حاجتی عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش که در استانداری گیلان برگزار شد، اظهار داشت: امسال گام بلندی را در راستای سوادآموزی برداشتیم و شورای پشتیبانی از نهضت سوادآموزی به طور جدی فعالیت خود را در شهرستان‌ها دنبال می‌کند.

وی از بیمه همگانی آموزش دهندگان سوادآموزی در گیلان خبر داد و گفت: همایش تجلیل از آموزش دهندگان سوادآموزی را در هفته معلم برگزار کردیم و کتاب‌هایی نیز برای آموزش دهندگان سوادآموزی تالیف شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه گیلان در سال ۹۰ حدود ۸۰ هزار بی‌سواد داشت بیان کرد: اکنون میزان بی‌سوادی گیلان به ۱۴ هزار نفر رسیده است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این نشست اظهار داشت: کتاب‌های ویژه برای سواداموزی نوغانداران تالیف کردیم.

نورالله اکبری از راه‌اندازی ۵ مرکز یادگیری محلی در شهرستان‌های تالش, رشت, آستانه اشرفیه, فومن و صومعه سرا خبر داد و گفت: هدف از راه‌اندازی این مراکز یادگیری، تنها آموزش خواندن و نوشتن نیست بلکه مهارت آموزی نیز در این مراکز انجام می‌شود.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش وپرورش استان گیلان تصریح کرد: استان گیلان بعد از استان چهارمحال بختیاری استان دوم کشور در زمینه باسوادی است.

اکبری با اشاره به اینکه بنا بر اعلام سازمان نهضت سوادآموزی مقرر شد امسال ۴ هزار و ۸۰۰ نفر را باسواد کنیم اظهار کرد: تا ۱۵ آبان حدود ۴ هزار و ۱۴۸ نفر را زیرپوشش سوادآموزی قرار دادیم.