استراتژی توسعه شهر خلاق رشت حمایت از کالای بومی/ ترویج گفتمان حمایت از کارگر گیلانی راه برون رفت از اپیدمی بیکاری درخانواده های گیلانی مدیر برنامه های یونسکو در شهر خلاق رشت:

استراتژی توسعه شهر خلاق رشت حمایت از کالای بومی/ ترویج گفتمان حمایت از کارگر گیلانی راه برون رفت از اپیدمی بیکاری درخانواده های گیلانی

به گزارش رشت۲۰، مدیر برنامه های  یونسکو در شهر خلاق رشت با تاکید بر اینکه حمایت از کارگر گیلانی باید به یک فرهنگ تبدیل شود گفت: مردم باید آگاه شوند که با خرید کالای گیلانی فرزندانشان صاحب شغل می شوند و با توسعه واحد های صنعتی اشتغال  در گیلان رونق می یابد.

فاطمه  قدیمی در حاشیه بازدید از کارخانه لبنی فرامان با اشاره به برنامه ریزی برای بهره گیری از ظرفیتهای برند شهر خلاق در رشت اظهار داشت : موضوع شهر خلاق در سال ۲۰۱۵  برای شهر رشت محقق شد .

مدیر برنامه های  یونسکو در شهر خلاق رشت با تاکید بر برنامه های مورد توجه مبنی بر  شعار سال «حمایت از کالا ایرانی» افزود: با توجه به این مهم استراتژی توسعه شهر خلاق در شهر رشت حمایت از کالای ایرانی است.

وی با اشاره به شکل گیری کمپین حمایت از کالای گیلانی توسط این واحد صنعتی گفت: واحد صنعتی فرامان با لوگو سازی و نصب آن بر روی محصولات خود با عنوان حمایت از کالای گیلانی و کارگر گیلانی در این امر پیشتازی کرده است.

قدیمی با اشاره به آمار بیکاری در شهر رشت تصریح کرد: تعریف برنامه برای ایجاد اشتغال با استفاده از برند شهر خلاق در دستور کار ما قرار دارد تا میزان تقاضا برای محصولات بومی را به صورت یک چرخه ارزش تبدیل کنیم تا توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی استان گیلان به موازات شکل گیرد.

مدیر برنامه های  یونسکو در شهر خلاق رشت  فرهنگ سازی برای حمایت از کالای داخلی  را حلقه مفقوده برنامه های اقتصادی در استان  دانست تاکید کرد: امیدوارم با شکل گیری حلقه های این زنجیر به طور اصولی و با داشتن محصول با کیفیت ابتدا وارد بازار ایران و سپس بازار جهانی با لوگوی شهر خلاق  شویم.

وی با تاکید بر اینکه حمایت از کارگر گیلانی باید به یک فرهنگ تبدیل شود گفت: مردم باید آگاه شوند که با خرید کالای گیلانی فرزندانشان صاحب شغل می شوند و با توسعه واحد های صنعتی اشتغال  در گیلان رونق می یابد.