استقبال بی نظیر اجرای کنسرت موسیقی گیلکی استاد ناصر مسعودی در رشت

استقبال بی نظیر اجرای کنسرت موسیقی گیلکی استاد ناصر مسعودی در رشت

کنسرت موسیقی گیلکی گروه استاد ناصر مسعودی با مسوولیت اجرایی انجمن موسیقی گیلان در روزهای ١٦ و ١٧٧ دی ماه در سالنیادگار امام رشت به اجرای برنامه پرداخت.

77579796_86029452dcbec
به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری برنا این خواننده گیلانی پس از سال ها دوری از صحنه های عمومی در ایران،با گروهی از نوازندگان جوان به سرپرستی «محمد انشائی» روی صحنه رفت.
قطعات این کنسرت همگی از آلبوم های قدیمی استاد انتخاب شدند و با ارکستر سنتی به اجرا در آمدند در طی آینده نزدیک قرار است دو آلبوم تازه از ناصر مسعودی با عناوین «حالا چرا؟» و «خورشیدخانم» منتشر شود. آلبوم اول شامل قطعاتی با آهنگ سازی استاد و دومی از ساخته ها ی «مسعود لاهیجی» است، همچنین تنظیم هر دو آلبومِ فوق را «مجید درخشانی» برعهده دارد. حالا چرا؟ شامل قطعاتی با اشعار فارسی است و خورشیدخانم سروده های گیلکی شیون فومنی را دربرمی گیرد.
مسعودی اواسط دهه ی۳۰ کارش را با تئاتر و سپس رادیوی رشت آغاز کرد و از اواخر همین دهه پس از آشنایی با احمد عبادی و ملوک ضرابی به رادیو تهران راه پیدا کرد، از همان تاریخ تا وقوع انقلاب اسلامی در عرصه موسیقی کشور و دو زبان گیلکی و فارسی داشت.
کنسرت استاد ناصر مسعودی به همت «انجمن موسیقی گیلان» ،که طی چندماه اخیر فعالیت بیشتری در گیلان انجام می دهد، روزهای ۱۶ و ۱۷ دِی ماه در مجموعه یادگار امام برگزار شد .