اسکار ۲۰۱۸: با ادامه کاهش بینندگان کم‌بیننده‌ترین اسکار تاریخ ثبت شد

اسکار ۲۰۱۸: با ادامه کاهش بینندگان کم‌بیننده‌ترین اسکار تاریخ ثبت شد

به گزارش خبر فوری رشت

اجرای مراسم اسکار ۲۰۱۸ شب گذشته برای دومین سال متوالی به «جیمی کیمل» محول شد و «مایک د لوکا» و «جنیفر تاد» تهیه‌کنندگان مراسم و همچنین «وارن بیتی» و «فی داناوی» اهداکنندگان جایزه بهترین فیلم همچون سال گذشته برای اعطای مهمترین جایزه شب روی صحنه آمدند. پس از رسوایی بزرگ سال گذشته و باز شدن پاکت اشتباه توسط بیتی و داناوی برای معرفی برنده جایزه اسکار بهترین فیلم، امسال تیم برگزار کننده بدون آنکه دست از پا خطا کند مراسم را به انتها رساندند.

اما آمار حکایت از آن دارد که ۹۰مین مراسم آکادمی که امسال بدون خطا و لغزش «شکل آب» را به عنوان بهترین معرفی کرد، دچار افت شده است. برای مراسم شب گذشته، که از ساعت ۸ شب به وقت محلی از طریق شبکه ABC روی ایر رفت، ریتینگ ۱۸.۹ و میانگین بیننده ۲۶.۵ میلیونی به ثبت رسیده است. این آمار نسبت به ریتینگ ۲۲.۴ سال گذشته که در ۹ سال اخیر به پایین‌ترین حد خود رسیده بود، ۱۶ درصد افت را نشان می‌دهد و نسبت به ۳۲.۹ میلیون بیننده سال گذشته ۱۹ درصد سقوط محسوب می‌شود طبق آخرین برآوردها، با ریتینگ ۱۸.۹، رکورد کم‌بیننده‌ترین اسکار تاریخ به نام اسکار ۲۰۱۸ ثبت می‌شود و رکوردی بدتر از پایین‌ترین ریتینگ اسکار از خود به جای می‌گذارد، رکوردی که با ریتینگ ۲۱.۹ به مراسم سال ۲۰۰۸ با اجرای «جان استیوارت» اختصاص داشت. سال گذشته اعلام شد که ریتینگ ۲۲.۴ اسکار به معنای ۳۲.۹ میلیون بیننده است. آمار دقیق بینندگان اسکار ۲۰۱۸ در سنین مختلف هنوز در دسترس قرار نگرفته است.

آمار مراسم اسکار پیش از این هیچ‌گاه به کمتر از ۳۲ میلیون سقوط نکرده بود. قابل پیش‌بینی شدن اسکار در طول سالیان و زمان طولانی ۴ ساعته آن از عوامل این کاهش ذکر شده‌اند. در یک دهه گذشته مراسم اسکار ۲۰۰۵ با اجرای «کریس راک» و مراسم سال ۲۰۱۴ با اجرای «الن دی‌جنرس» پربیننده‌ترین‌های سده هستند. در سال ۲۰۰۵ اسکار بهترین فیلم به «کلینت ایستوود» و فیلم «دختر میلیون دلاری» داده شد و ۴۲.۱ میلیون نفر آن را به نظاره نشستند، و در سال ۲۰۱۴ نیز فیلم «۱۲ سال بردگی» جایزه اصلی را به خانه برد و ۴۳.۷ میلیون نفر از طریق گیرنده اسکار را تماشا کردند.

 

نگاهی اجمالی به آمار بینندگان اسکار در سال‌های گذشته، مجریان و برندگان جایزه بهترین فیلم

 

۲۰۱۸ ۲۶٫۵ میلیون، (Jimmy Kimmel) The Shape of Water

۲۰۱۷ ۳۲٫۹ میلیون، Moonlight (Jimmy Kimmel)

۲۰۱۶ ۳۴٫۴ میلیون، Spotlight (Chris Rock)

۲۰۱۵ ۳۷٫۳ میلیون، Birdman (Neil Patrick Harris)

۲۰۱۴ ۴۳٫۷ میلیون، ۱۲ Years a Slave (Ellen DeGeneres)

۲۰۱۳ ۴۰٫۳ میلیون، Argo (Seth MacFarlane)

۲۰۱۲ ۳۹٫۳ میلیون، The Artist (Billy Crystal)

۲۰۱۱ ۳۷٫۹ میلیون، The King’s Speech (Anne Hathaway/James Franco)

۲۰۱۰ ۴۱٫۳ میلیون، The Hurt Locker (Steve Martin/Alec Baldwin)

۲۰۰۹ ۳۶٫۳ میلیون، Slumdog Millionaire (Hugh Jackman)

۲۰۰۸ ۳۲٫۰ میلیون، No Country For Old Men (Jon Stewart)

۲۰۰۷ ۴۰٫۲ میلیون، The Departed (Ellen DeGeneres)

۲۰۰۶ ۳۸٫۹ میلیون، Crash (Jon Stewart)

۲۰۰۵ ۴۲٫۱ میلیون، Million Dollar Baby (Chris Rock)

۲۰۰۴ ۴۳٫۵ میلیون، The Lord Of The Rings: The Return of the King (Billy Crystal)

۲۰۰۳ ۳۳٫۰ میلیون، Chicago (Steve Martin)

۲۰۰۲ ۴۱٫۸ میلیون، A Beautiful Mind (Whoopi Goldberg)

۲۰۰۱ ۴۲٫۹ میلیون، Gladiator (Steve Martin)