اسکان بیش از پنج هزار زائر خارجی در موکب های بقاع متبرکه گیلان

اسکان بیش از پنج هزار زائر خارجی در موکب های بقاع متبرکه گیلان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: بیش از پنج هزار زائر خارجی اربعین در موکب های بقاع متبرکه استان اسکان و پذیرایی شده اند.

 82314807 71186096 - اسکان بیش از پنج هزار زائر خارجی در موکب های بقاع متبرکه گیلان
به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا حجت الاسلام ولی عادلی روز شنبه گفت: این تعداد از زائران خارجی اربعین، در دو موکب امام زادگان قاسم و ابراهیم شهرستان آستارا و امام زاده هاشم رشت پذیرایی شدند.
وی اظهار داشت: این زائران خارجی اربعین با حضور در این موکب ها، از پذیرایی و سایر خدمات لازم بهره مند شده و به راه خود برای شرکت در اربعین حسینی ادامه دادند.
حجت الاسلام عادلی خاطر نشان کرد: اوقاف و امور خیریه استان گیلان به مناسبت اربعین حسینی، نسبت به برپایی دو موکب برای استقبال و اسکان زائران خارجی اقدام کرده است.
کمک های اهدایی اوقاف گیلان نیز هفته گذشته برای زائران اربعین حسینی شامل برنج ، چای ، سیب زمینی ، روغن ، کیک و کلوچه ، رب گوجه ، عدس ، پیاز و آب معدنی در قالب یک تریلی برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی بارگیری و به مرزهای ورود به عراق با ارسال شد.
مراسم ویژه اربعین حسینی همه ساله با حضور پرشور و گسترده عاشقان سرور و سالار شهیدان اباعبدالله حسین (ع) در امام زادگان و بقاع متبرکه استان گیلان برگزار می شود.
استان گیلان دارای بیش از ۹۰۰ بقعه متبرکه است.
سی ام آبان ماه جاری، اربعین حسینی است.