اسکورت ۲۱۰۰ فروند کشتی توسط نیروی دریایی ارتش در آب‌های آزاد

اسکورت ۲۱۰۰ فروند کشتی توسط نیروی دریایی ارتش در آب‌های آزاد

 به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، امیر دریادار پیمان جعفری تهرانی ظهر امروز در جمع کارکنان فرماندهی آموزش تخصص‌های دریایی نداجا اظهار کرد: خدمت در نظام جمهوری اسلامی زمینه مناسبی برای آغاز خدمت و مجاهدت در راه کشور است.

iW1489384864

وی به ابلاغ فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر حضور نیروی دریایی راهبردی ارتش در آب‌های آزاد و اقیانوس‌ها اشاره کرد و افزود: حضور مقتدرانه ناوگان نیروی دریایی ارتش در آب‌های آزاد دارای دو دستاورد بزرگ برای نظام اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه حضور در مدار ۱۰ درجه و عمق ۲ هزار کیلومتری موجب ارتقای امنیت و سیادت دریایی برای منافع اقتصادی جمهوری اسلامی ایران شده است، تصریح کرد: حضور مقتدرانه ناوگان نیروی دریایی ارتش سبب عمق دادن راهبردی جمهوری اسلامی ایران و ارتقای دیپلماسی شده است ضمن اینکه تبادل اطلاعات و تجربه بین نیروی دریایی کشورهای همسایه از دیگر دستاوردها محسوب می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده فرمانده نیروی دریایی ارتش از اسکورت ۲ هزار و ۱۰۰ فروند کشتی بازرگانی و نفتکش توسط ناوگان این نیرو در آب‌های آزاد خبر داد و بیان کرد: تمام دستاوردها به دلیل حضور مقتدرانه نیروی دریایی راهبردی ارتش در آب‌های بین‌المللی و اقیانوس‌ها تحقق پیدا کرده است.

جعفری تهرانی به تعیین شاخص‌های کارکنان نیروی دریایی ارتش در رهنمودهای فرماندهی معظم کل قوا اشاره کرد و گفت: ایمان، شجاعت و دانش به عنوان محور فعالیت جوانان نیروی دریایی باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

وی در پایان دوری از روزمرگی، حرکت در مسیر نوآوری، ترقی و تلاش در راستای ارتقای توانمندی‌های نیروی دریایی راهبردی ارتش را از مهم‌ترین وظایف کارکنان این نیرو عنوان کرد.

انتهای پیام/