اصحاب رسانه گیلان در مقابل تمامی هجمه‌های روانی دشمنان ایستاده‌اند مسئول بسیج رسانه گیلان:

اصحاب رسانه گیلان در مقابل تمامی هجمه‌های روانی دشمنان ایستاده‌اند

به گزارش رشت۲۰؛محسن جعفری پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای سازمان بسیج رسانه با نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه رسانه در دنیای امروز از مهم‌ترین ابزار در حوزه عملیات روانی است اظهار داشت: رسانه محرک توسعه در تمامی حوزه‌های دنیای امروز است.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان گیلان با بیان اینکه رسانه یکی از ابزارهای قدرت نرم است و نوع استفاده از رسانه امروز ملاک کشور‌ها است خاطرنشان کرد: در کشور‌های غربی استفاده ابزاری از رسانه توسط بنگاه‌های خبرپراکنی انجام می‌شود.

 

جعفری با تاکید بر اینکه دشمنان و رسانه‌های غربی در تلاشند تا ذائقه مردم را به سمت خود معطوف کنند افزود: انقلاب اسلامی از ابتدا در حوزه رسانه با دیدگاه شفاف‌سازی، نقد سازنده و کمک به مردم‌، نهاد‌ها و دستگاه‌ها فعالیت کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه نظام رسانه‌ای انقلاب اسلامی امروز با قدرت خود می‌تواند یک رقابت گفتمانی را مابین نهاد‌ها و دستگاه‌ها در راستای رسیدن به تعالی ایجاد کند گفت: اصحاب رسانه استان گیلان در حوزه‌های صنفی با مشکلاتی روبه‌رو هستند.

 

مسئول سازمان بسیج رسانه استان گیلان با بیان اینکه اصحاب رسانه گیلان با تمامی توان خود در مقابل تمامی هجمه‌ها، فشار‌ها و عملیات روانی دشمنان در فضای مجازی و عینی ایستاده‌اند افزود: انقلاب در آستانه چهلمین سال از عمر خود به‌سر می‌برد و این امر نقطه عطفی برای نظام محسوب می‌شود.

 

وی با تاکید بر اینکه دشمن با تمامی توان و نیرو در تلاش است تا انقلاب پیروزی چهل‌سالگی خود را نبیند خاطرنشان کرد: دشمنان با طراحی فتنه‌های ۷۸، ۸۸ و فتنه‌های اقتصادی کشور به دنبال تضعیف انقلاب و ناکارآمد نشان‌دادند نظام جمهوری اسلامی  هستند.

 

جعفری با اشاره به اینکه مردم مطالبات به حقی در حوزه‌های اقتصادی دارند و امروز رسانه‌ها چشم بینا، گوش شنوا و زبان گویای مردم هستند ابراز داشت: سازمان بسیج رسانه استان گیلان از سال ۹۲ به طور رسمی فعالیت خود را در گیلان آغاز کرده است.

 

مسئول سازمان بسیج رسانه استان گیلان با بیان اینکه این سازمان در ۱۶ شهرستان و دو شهر گیلان دارای دفتر کانون بسیج رسانه است خاطرنشان کرد: در مرکز استان گیلان مجمع عالی بسیج رسانه و هیئت اندیشه‌ورز سازمان بسیج رسانه تشکیل شده است.

 

جعفری با تاکید بر اینکه کمک به مجموعه‌های رسانه‌ای گیلان و توانمند کردن اصحاب رسانه از اهداف این مجموعه است خاطرنشان کرد: دوره‌های اخلاق‌در رسانه و قانون مطبوعات در سازمان بسیج رسانه برای اصحاب رسانه گیلان طراحی شده است.

 

وی با اشاره به اینکه سازمان بسیج رسانه گیلان برای سومین سال پیاپی رتبه نخست کشور را در حوزه رسانه‌ای کشور کسب کرده است افزود: استان گیلان سال گذشته میزبان جشنواره ملی خبرگزاری و مطبوعات با موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی بوده است.

 

مسئول سازمان بسیج رسانه استان گیلان با بیان اینکه سال گذشته نخستین کاروان رسانه‌ای از سوی استان گیلان به مراسم بزرگ اربعین اعزام شد تاکید کرد: این کاروان رسانه‌ای در طول  ۱۰ روز موفق به تولید ۲ هزار و ۴۰۰ خبر شده است.

 

جعفری با تاکید بر اینکه بسیج رسانه گیلان کاروان رسانه‌ای راهیان نور را به مناطق عملیاتی اعزام کرده است تصریح کرد:  استان گیلان دی ماه امسال میزبان جشنواره ابوذر می‌شود و محوریت این جشنواره در حوزه موضوعات روز چون مطالبات مردم، ایجاد وفاق و مباحث اقتصادی است.

 

وی با اشاره به اینکه گیلان ۸ شهید حوزه رسانه دارد و سال گذشته شهید سیرت‌نیا به عنوان شهید شاخص بسیج رسانه گیلان معرفی شده بود گفت: امسال شهید حامد کوچک‌زاده به عنوان شهید شاخص سازمان بسیج رسانه گیلان معرفی شده است.

 

مسئول سازمان بسیج رسانه استان گیلان برگزاری مسابقات تیراندازی و جشنواره غذاهای محلی ویژه خواهران خبرنگار را از دیگر اقدامات این سازمان نام برد و افزود: اصحاب رسانه گیلان و هنرمندان قلم گیلان به درستی می‌توانند در مقابل دشمنان قلم را به زمین بگذارند و صلاح به دست بگیرند.

 

جعفری با اشاره به اینکه برگزاری دوره‌های خبرنگاری مقدماتی و حرفه‌ای در راستای تربیت خبرنگاران در تراز انقلاب اسلامی از دیگر اقدامات این سازمان است خاطرنشان کرد: تلاش است تا با اقدامات مطلوب جبهه رسانه‌ای در تراز انقلاب اسلامی در گیلان تقویت شود.