اصلاح الگوی مصرف سلامت جامعه را مهیا خواهد کرد

اصلاح الگوی مصرف سلامت جامعه را مهیا خواهد کرد

استاندار گیلان با بیان اینکه تغذیه مهمترین مقوله سلامت در جامعه است گفت: اصلاح الگوی مصرف از راهکارهای مقابله با انواع بیماری های غیر واگیر در کشور است.

IMG14020326 - اصلاح الگوی مصرف سلامت جامعه را مهیا خواهد کرد

محمد علی نجفی، استاندار گیلان امروز(۲۴مهر) در برنامه صبحانه سلامت که در ساالن همایش دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد اظهار کرد: کیفیت از شاخص های مهم تولید است.

وی با بیان اینکه حفظ کیفیت تولیدات از مقوله های  مهم ارتقاء سلامت در دنیا شمرده می شود گفت: مصرف ماهی در دیگر کشورها بسیار بالاست ولی متاسفانه گیلان از میانگین کشوری بالاتر ولی از میانگین جهان عقب مانده است.

نجفی به تولیدات ماهی در گیلان پرداخت و افزود: ظرفیت های تولید ماهی در گیلان مناسب بوده و باید از این ظرفیت ها جهت افزایش تولیدات دریایی بهره برد.

استاندار گیلان اذعان کرد: تخریب جنگل ها، افزایش انباشت زباله، پسماندها و مگس زیتون از دیگر معضلات بهداشت سلامت گیلان است که باید بدان توجه ویژه ای صورت گیرد.

وی خاطر نشان کرد: توجه به تغذیه از مهمترین مقوله های سلامت در جامعه است.

نجفی با بیان اینکه استفاده از غذای مناسب روزانه تاثیر به سزایی در تامین سلامت دارد گفت: پرداختن به مسائل و مشکلات سلامت از مهمترین مقوله های توسعه پایدار شمرده می شود.

استاتدار گیلان خاطرنشان کرد: اصلاح الگوی مصرف از راهکارهای مقابله با انواع بیماری در کشور است.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: امروزه با افزایش رفاه جامعه، نوع مصرف غذایی تغییر کرده که این تغییرات، ارزش غذایی  را مورد توجه قرار نمی دهد.

 وی با تاکید بر اینکه امروزه از ارزش غذایی فاصله گرفته ایم اظهار کرد: مصرف الگوی غذایی مناسب سلامت جسم، روح و روان را تضمین و توسعه جامعه را فراهم خواهد کرد.

نجفی اذعان کرد: یکی از مقوله های توسعه پایدار توجه به شاخص های سلامت است.

 استاندار گیلان اظهار کرد: رژیم غذایی و ورزش دو شاخصه مهم در سلامت جامعه است که متاسفانه به بهانه مشغله های کاری  از این حرکت های جسمی فاصله گرفته ایم.

وی تصریح کرد: رشد شاخص های کشاورزی در گیلان رو به افزایش است.

نجفی به کیفیت برنج گیلان اشاره کرد و افزود: کیفیت برنج گیلان بسیار مطلوب بوده و بایستی برند برنج گیلان حفظ شود.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطر نشان کرد: ۶ مرکز تحقیقات  کشاورزی کشور درگیلان فعال است.