اطلاعیه شهرداری سیاهکل در خصوص قطع چند اصله درخت در این شهر

اطلاعیه شهرداری سیاهکل در خصوص قطع چند اصله درخت در این شهر

درختان در سیاهکل 7 1 664x498 1 - اطلاعیه شهرداری سیاهکل در خصوص قطع چند اصله درخت در این شهر

 

به گزارش رشت۲۰، متن اطلاعیه روابط عمومی شهرداری شهرستان سیاهکل بدین شرح است:

بسمه تعالی

در پی انتشار اخباری تحت عنوان «قتل عام درختان در شهرستان سیاهکل» و پخش گسترده ی آن در فضای مجازی، روابط عمومی شهرداری این شهرستان اعلام می دارد به دنبال اجراي حكم قطع ۶ اصله درخت از ۱۶ درخت علامتگذاری شده توسط کارشناس رسمی فضای سبز استانداری گیلان واقع در خیابان امام خمینی (ره) شهرستان سیاهکل که با ابراز نگراني و پيگيري جمعي از همشهريان و رسانه ها علی الخصوص دوستداران محیط زیست نسبت به اين موضوع مواجه گردید، در راستاي تنویر اذهان و افکار عمومي، موارد ذيل را در اين خصوص به اطلاع شهروندان عزيز و اصحاب رسانه مي رساند:

مطابق قانون، شهرداری می‌تواند نسبت به پاک‌سازی و حذف درختان خشک‌شده‌ی معابر که احتمال خطر جانی و مالی و یا احتمال سرایت آفت به درختان دیگر دارد، ‌اقدام کرده و در مقابل نهال غرس کند.

از این ‌رو، تعدادی از درختان خیابان امام(ره) در این شهرستان که به دلیل کهولت سن و کج شدن بیش از حد، احتمال سقوط تنه‌ی خشک درخت در معبر وجود داشت و با توجّه به حجم تردّد عابر پیاده، بسیار خطرناک برآورد می‌شد، مورد بررسی قرار گرفت و پس از اخذ مجوز از استانداری گیلان، پیرو نامه ی شماره ی ۹۰۲۷/۱۵۱/۶۹۰۰ مورخ ۹۶/۷/۲۲ دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان سیاهکل در زمان سرپرستی مهندس آقاجانی، معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان طی نامه به شماره ی ۹۶/۸۰/۴/۵۲۵ مورخ ۹۶/۵/۲۸ ، صورتجلسه ی کمیسیون فضای سبز شهرداری شماره ی ۱۶/۳۱/۱۷۳۶۳ مورخ ۱۳/۱۲/۹۶ ، بنا به درخواست مردم به تصویب شورای اسلامی رسیده، و النهایه نسبت به قطع آن‌ها اقدام بعمل آمد.

ِمتاسفانه اين حرکت عاجل و ضربتی! تفسيرهاي اشتباهي از جانب عموم فعالان رسانه ای در پی داشته كه شايد قسمتی از آن به دليل عدم اطلاع رسانی به موقع بوده است!
تا بدین وسیله، اقدام قانونی و کارشناسانه مذکور دستاویز مغرضین آگاه برای تخریب چهره ی خدمتگزاران مردم نمی گردید. البته که شیطنت برخی از افراد معلوم الحال در این مسئله و فضاسازی کاذب علیه مسئولین شهرستانی مورد پیگیری و پیگرد دستگاه های نظارتی و قضایی قرار خواهد گرفت.

ضمنا علی رغم درج نقل قول دیگری از جانب شهردار محترم سیاهکل، خبر منتشره کذب و فاقد هرگونه اعتبار می باشد چراکه تاکنون گفت و گویی از جانب ایشان با هیچکدام از خبرگزاری های محلی و استانی صورت نگرفته است.

در پایان ضمن دعوت از تمامی فعالان عرصه رسانه به رعایت اخلاق، دستورات مذکور جهت اطلاع عموم به پیوست ارسال می گردد.

و مکرو و مکروالله والله خیرالماکرین

 

1 19 374x498 - اطلاعیه شهرداری سیاهکل در خصوص قطع چند اصله درخت در این شهر

 

2 5 374x498 1 - اطلاعیه شهرداری سیاهکل در خصوص قطع چند اصله درخت در این شهر

 

3 4 374x498 - اطلاعیه شهرداری سیاهکل در خصوص قطع چند اصله درخت در این شهر

 

4 3 374x498 - اطلاعیه شهرداری سیاهکل در خصوص قطع چند اصله درخت در این شهر

 

5 4 374x498 1 - اطلاعیه شهرداری سیاهکل در خصوص قطع چند اصله درخت در این شهر

 

6 3 374x498 - اطلاعیه شهرداری سیاهکل در خصوص قطع چند اصله درخت در این شهر

 

7 3 - اطلاعیه شهرداری سیاهکل در خصوص قطع چند اصله درخت در این شهر