اظهارنظر نماینده اصولگرای اصلاح‌طلب معتدل رشت: رأی ندهید حق اعتراض و انتقاد ندارید!

اظهارنظر نماینده اصولگرای اصلاح‌طلب معتدل رشت: رأی ندهید حق اعتراض و انتقاد ندارید!

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی این روزها با اظهارنظرهای عجیب‌وغریب خود شهرتی دوچندان یافته است! او که با طرح خط و مشی سیاسی خود به‌عنوان یک اصولگرای اصلاح‌طلب معتدل سوژه رسانه‌ها و فضای مجازی در سطح کشور شده بود اکنون در اظهاراتی شگفت‌انگیز گفته است مردم اگر رأی ندهند حق اعتراض و انتقاد ندارند!

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهارات خود را چنین آغاز می‌کند که: «حضور یا عدم حضور مردم در انتخابات‌ها چیزی را تغییر نمی‌دهد بلکه فرایند انتخابات در هر صورتی طی می‌شود و شخص یا اشخاصی انتخاب می‌شوند و فقط کسانی که در این امر مشارکت نمی‌کنند خود را از حق انتخاب محروم کرده‌اند.»

 

این اظهارنظر جعفرزاده قطعاً زیبنده کلام یک نماینده مجلس نیست. کسی که ردای وکالت مردم را بر تن می‌کند قطعاً می‌بایست در گفتار خود نیز به ردای بر تن کرده خود متعهد باشد و بجای زیر سؤال بردن حضور مردم در یک فعالیت مدنی آنان را به شکلی شایسته برای حضور در عرصه انتخابات فرا بخواند.

 

وی همچنین در بخش دیگری از اظهارات قابل‌تأمل خود می‌گوید: «مشارکت کم مردم در انتخابات باعث می‌شود یک عده قلیلی برای اکثریت جامعه تصمیم بگیرند و در این شرایط کسانی که در تعیین این افراد نقشی نداشتند حق انتقاد و اعتراض ندارند چراکه عملکرد آن‌ها باعث این اتفاق شده است.»

 

نگاهی به ادبیات تهدیدآمیز جعفرزاده نشان می‌دهد که وی نیت خوبی دارد اما در بیان آن به مشکل خورده و زبانش برای گفتن الکن است! نماینده رشت قطعاً دوست دارد تا مردم پای صندوق‌های رأی بیایند، اما آنچه که می‌گوید زیبنده مردم شریف ایران که تحت بدترین شرایط اقتصادی و معیشتی قرار دارند نیست.

 

امید است جعفرزاده بجای استفاده از چنین ادبیاتی، در آینده رفتاری منطقی‌تر از خود نشان داده و با مردم شهر و استان و کشور خود با زبانی شیرین‌تر سخن بگوید.