اعتراض خانواده شهید احسانبخش دلیل جمع آوری تندیس ایشان بود رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت:

اعتراض خانواده شهید احسانبخش دلیل جمع آوری تندیس ایشان بود

اختصاصی / به گزارش رشت۲۰، در روزهای گذشته خبر جمع‌آوری تندیس آیت‌الله شهید احسانبخش از میدان صیقلان رشت و نصب یک تابلوی فلزی بجای آن با واکنش‌های بسیاری مواجه شد.

http://sepidkhabar.ir/wp-content/uploads/2018/04/IMG_20180406_185717_232.jpg

این تندیس که نصب آن نیز حواشی بسیاری داشت به دلیل آنچه که عدم شباهت ظاهری با آیت‌الله احسانبخش عنوان می‌شد، مورد اعتراض رسانه‌ها و علاقه‌مندان به ایشان قرارگرفته بود.

در همین راستا محمدحسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت در گفتگو با خبرنگار رشت۲۰، گفت: پس از ساخت تندیس خانواده آیت‌الله احجسانبخش در بازدید از تندیس ساخته‌شده آن را تائید کردند اما به دلیل شرایط موجود در محل نصب تندیس پس از نصب آن اعتراضات بسیاری مطرح شد.

وی ادامه داد: خانواده شهید احسانبخش نیز معتقد بودند آنچه که اجرا شده است به دلایل مختلف دارای مشکلاتی خاص است که می‌بایست هرچه سریع‌تر رفع شود. بنابراین تصمیم گرفته شد تا خاطر خانواده این شهید بزرگوار بیش از این مکدر نشده و تندیس فوق برای انجام اصلاحات لازم جمع‌آوری شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت با بیان اینکه این تندیس احتمالاً به‌صورت سردیس اصلاح‌شده و مجدداً در سطح شهر نصب خواهد شد، گفت: تمایل شهرداری بر آن بود که یک اثر فاخر و مناسب با شخصیت والای آیت‌الله احسانبخش در شهر رشت نصب شود اما متأسفانه این تندیس که به‌صورت کامل از سنگ بود مورد رضایت شهروندان قرار نگرفت.