اعزام ماشین‌آلات شهرداری رشت به کربلا بر اساس نیاز باشد عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت:

اعزام ماشین‌آلات شهرداری رشت به کربلا بر اساس نیاز باشد

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت گفت: اعزام نیروهای خدماتی و ماشین‌آلات شهرداری رشت برای خدمات‌رسانی بهتر به زائران اربعین باید براساس نیاز شهر کربلا باشد.

 13930419000296 PhotoA 1 - اعزام ماشین‌آلات شهرداری رشت به کربلا بر اساس نیاز باشد

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از فارس ، محمدحسین واثق کارگرنیا ظهر امروز در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی این شهر ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی در شهر سامرا  اظهار کرد: اتفاقی که برای تعدادی از هموطنان و شیعیان عراق در سامرا به‌وقوع پیوست و منجر به مجروحیت و شهادت تعدادی از شیعیان عراق شد را تسلیت گفته و برای مجروحان این حادثه تروریستی آرزوی بهبودی و سلامت داریم.

وی با اشاره به برپایی موکب شهرداری رشت در کربلا تصریح کرد: قرار بود موکب خدماتی شهرداری رشت در شهر سامرا مستقر شود و بخشی از خدمات‌دهی به سامرا را به‌عهده گیرد اما ظاهراً وظیفه مشخصی در قرارگاه ستاد اربعین در کشور عراق برای شهرداری رشت مطرح نشده و شهرداری رشت جایگاهی در ستاد معین اربعین ندارد.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت افزود: مسؤول ستاد اربعین در عراق پنج استان دیگر را برای خدمات‌دهی در اربعین معرفی کرده که جزو ستاد معین است.

این مسؤول با بیان اینکه تمام کارها در ستاد معین اربعین تقسیم و برنامه‌ریزی شده است، یادآور شد: اعتقاد دارم اعزام نیرو و ماشین‌آلات شهرداری رشت به کربلا ضرورتی ندارد.

واثق‌کارگرنیا متذکر شد: اگر قرار نیست بخشی از امورات شهر کربلا در اربعین به شهرداری رشت سپرده شود چه ضرورتی برای اعزام نیرو و ماشین‌آلات و تحمیل هزینه بر بیت‌المال است ضمن اینکه شهرداری رشت جزو ستاد معین اربعین نیست و باید هر زمان اعلام نیاز شد اعزام نیرو و ماشین‌آلات از شهرداری رشت به کربلای معلی انجام شود.

به گزارش فارس، در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای رشت از رئیس هیأت جودو گیلان تجلیل شد.