اعلام نام پرسپولیس به عنوان قهرمان نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران

اعلام نام پرسپولیس به عنوان قهرمان نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران

به گزارش رشت۲۰ ،با شیوع ویروس کرونا در ایران و با توجه به نامشخص بودن زمان برگزاری مجدد رقابت های فوتبال در کشورمان ، سازمان لیگ فوتبال ایران ، تصمیم به تعطیلی کامل این فصل از رقابت های لیگ برتر کرده است . با توجه به صدرنشینی باشگاه پرسپولیس و اختلاف ۱۰ امتیازی این تیم نسبت به تیم دوم جدول رقایت های لیگ ، سازمان لیگ باشگاه پرسپولیس را به عنوان قهرمان لیگ نوزدهم انتخاب کرده است .

پس از تعطیلی موقت لیگ برتر به دلیل شیوع ویروس کرونا گمانه‌زنی‌های فراوانی در خصوص زمان از سرگیری لیگ برتر و یا احیاناً تعطیلی کامل دور نوزدهم لیگ برتر به گوش می رسید .

 

آنچه در این روزها به طور رسمی از سوی مسئولان سازمان لیگ اعلام می‌شد این بود که به هر ترتیب شده فدراسیون فوتبال قصد دارد لیگ نوزدهم را به پایان ببرد.

 

اما پس از کش و قوس های فراوان درباره زمان از سر گیری رقابت های لیگ برتر ایران ، با توجه به نامشخص بودن دوره ” پیک ” شیوع ویروس کرونا در کشورمان و با توجه ضرورت وجود وقفه ای ۷۵ روزه بین شروع دو لیگ در یک سال ، سر انجام سازمان لیگ فوتبال ایران تصمیم نهایی را در مورد لیگ برتر نوزدهم اتخاذ کرده است .

 

طبق شنیده ها از نزدیکان به سازمان لیگ ، فدراسیون فوتبال تصمیم به تعطیلی کامل نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران گرفته است .

 

مسئولان سازمان لیگ اما پس از بررسی های فراوان و نظرسنجی از کارشناسان فوتبال ، با توجه به اختلاف ۱۰ امتیازی پرسپولیس با تیم دوم جدول و برگزاری بیش از دو سوم لیگ برتر ، به این نتیجه رسیده اند که قرمزهای پایتخت را به عنوان قهرمان این دوره رقابت های لیگ برتر اعلام کنند .

 

همچنین بر پایه این گزارش طی تصمیم مسئولان سازمان لیگ ، قرار بر این است که هیچ تیمی از رقابت های لیگ برتر به دسته یک سقوط نکند و با توجه به حاشیه های ایجادشده در خصوص برگزاری پلی آف برای تعیین تیم های سقوط کننده به لیگ یک و یا صعود کننده به لیگ برتر ، لیگ آینده با ترکیب همان ۱۶ تیم لیگ نوزدهم برگزار شود.

 

اما از سوی دیگر سازمان لیگ قصد دارد ، رتبه فعلی تیم ها را در راهیابی آن ها به رقابت های سال بعد لیگ قهرمانان آسیا لحاظ کند .

 

البته این موضوع هنوز به صورت رسمی بر روی خروجی رسانه های ورزشی کشور قرار نگرفته است که دلیل آن اختلافات مالی مسئولان سازمان لیگ با اسپانسرهای رقابت های لیگ برتر است .

 

قرار است پس از کسب رضایت کامل تمامی اسپانسرها و اعطای تخفیفات قابل توجهی به آن ها برای انجام تبلیغات در دور بعدی لیگ برتر ، خبر لغو کامل رقابت های لیگ برتر به صورت رسمی توسط سهیل مهدی ، مسئول برگزاری رقایت های لیگ اعلام شود .