اعمال محدودیت ترافیکی ویژه تاسوعا و عاشورا در گیلان فرمانده پلیس‌راه گیلان خبر داد

اعمال محدودیت ترافیکی ویژه تاسوعا و عاشورا در گیلان

فرمانده پلیس‌راه گیلان از احتمال اعمال محدودیت ترافیکی ویژه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در محورهای ارتباطی استان از جمله محور قزوین‌ ـ‌ رشت و بالعکس خبر داد.
330551 PhotoA - اعمال محدودیت ترافیکی ویژه تاسوعا و عاشورا در گیلان

مهیار رستگار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با تسلیت ایام شهادت سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) اظهار کرد: در این ایام ترددهای شبانه در خیابان‌ها افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه رانندگان در ترددهای شبانه مراقب عابران پیاده باشند، افزود: عابران پیاده نیز مراقب باشند و در خلاف جهت خودروها حرکت کنند تا اتفاق خاصی رخ ندهد.

فرمانده پلیس راه گیلان درباره تعطیلات پیش رو در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: برای ایام تاسوعا و عاشورا محدودیت‌هایی در نظر گرفته می‌شود که در انتظار ابلاغ آن از مرکز هستیم.

وی با اشاره به اینکه محدودیت ترافیکی برای ناوگان باربری اعمال می‌شود، خاطرنشان کرد: ناوگان باربری از اکنون برای اعمال محدودیت در محورهای خروجی و ورودی گیلان برنامه‌ریزی داشته باشند.

رستگار تصریح کرد: زمان و ساعت‌های اعمال محدودیت ترافیکی در فرصت مقرر اعلام می‌شود و رانندگان باید به آن توجه داشته باشند.

 وی با تأکید بر ضرورت توجه به قوانین رانندگی در جاده‌های گیلان متذکر شد: با توجه به ایام سوگواری سالار شهیدان و افزایش تردد در خیابان‌ها، از رانندگان می‌خواهیم با رعایت قوانین و در نظر گرفتن شرایط این ایام رانندگی کنند.

فرمانده پلیس راه گیلان پرهیز از سرعت و سبقت غیرمجاز را مورد تأکید رانندگان قرار داد و یادآور شد: سرعت و سبقت غیرمجاز دو عامل مهم در وقوع تصادفات رانندگی بوده که تخطی از آنها منجر به حوادث ناگوار می‌شود.