افاضلی: اگر نوبخت از داماش حمایت می‌کند، باید مطالبات ما را بدهد

افاضلی: اگر نوبخت از داماش حمایت می‌کند، باید مطالبات ما را بدهد

به گزارش رشت۲۰ ;هومن افاضلی درباره عدم پرداخت مطالباتش از باشگاه کارون اروند خرمشهر اظهار داشت: امتیاز باشگاه کارون به باشگاه داماش گیلانیان فروخته شده است. مطابق قانون فیفا، باشگاهی که امتیاز باشگاهی را می‌خرد، بدهی‌های باشگاه خریداری شده را به ارث می‌برد. داماش گیلانیان پولی به کارون اروند نداد و قرار شد مبلغ این انتقال را به فدراسیون فوتبال پرداخت کند و فدراسیون باید این پول را به طلبکاران بدهد.

وی با اشاره به زمزمه‌هایی مبنی بر حمایت رئیس سازمان برنامه و بودجه کل کشور از باشگاه داماش گیلانیان تصریح کرد: هر جایی می‌رویم، می‌گویند داماش تحت حمایت نوبخت است. اگر او از تیم حمایت می‌کند، خودش باید پول طلبکاران را پرداخت کند. اگر هم صحت ندارد، این موضوع را علنی بگوید. من از طرف ۴۰ نفر این موضوع را می‌گویم چون ۴۰ نفر منتظرند که مطالبات خود را دریافت کنند.

 

سرمربی پیشین کارون اروند خرمشهر درخصوص عدم پرداخت مبلغ خرید امتیاز گفت: شرط معامله، پرداخت مبلغ انتقال است که این اتفاق رخ نداده است. اگر مسئولیت پرداخت پول بر عهده باشگاه داماش است، مدیران این باشگاه باید پول ما را پرداخت کنند وگرنه معامله فسخ است و باید جلوی بازی داماش در لیگ دسته اول گرفته شود. ۴۰ نفر به مدت یک سال، عمر خود را تلف کردند و باید تکلیف خود را بدانند.

 

افاضلی با انتقاد از فدراسیون‌نشینان تصریح کرد: اگر آرای فدراسیون فوتبال ضمانت اجرایی ندارد، تاج این موضوع را به ما بگوید تا در دادگاه شکایت خود را مطرح کنیم. وقتی فدراسیون نمی‌تواند پول مردم را بدهد،‌ یعنی توانایی انجام کاری را ندارد. پس احکام کمیته‌های تعیین وضعیت، استیناف و اخلاق هم ضمانت اجرایی ندارد. فدراسیون فوتبال و دفتر نوبخت باید تکلیف موضوع را مشخص کنند.

 

«اگر مبلغ معامله پرداخت نشده، داماش باید به لیگ دسته دوم بازگردد.» وی ضمن تأکید دوباره بر این موضوع خاطرنشان کرد: افراد زیادی هستند که زندگی‌شان از راه فوتبال می‌گذرد. در این ۴۰ نفر، کسی را می‌شناسم که پول خانه‌اش را هم ندارد. این افراد از شهر خود دور شدند و خانواده خود را رها کردند، حالا هم مزدی به آنها نمی‌دهند. مگر می‌شود؟