افتتاح اولین مرکز آموزش محیط زیست شهری ایران در رشت

افتتاح اولین مرکز آموزش محیط زیست شهری ایران در رشت

معاون خدمات شهری شهرداری رشت گفت:اولین مرکز آموزشمحیط زیست شهری ایران در ۱۹ اسفندماه در ساختمان رصدخانه افتتاح خواهد شد.

81580788_91599954dcfbb
به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا منطقه گیلان،علی بهارمست با اشاره به اینکه تالاب عینک یکی از جذاب ترین جاذبه های طبیعیاستان گیلان محسوب میشود اظهار داشت:وظیفه اصلی ما در این زمینه حفاظت از این اکوسیستم مهم زیست محیطی و تحویل بهتر آن به آیندگان می باشد.
وی تصریح کرد:می بایداز طریق آموزش های لازم ارزش های اقتصادی و اجتماعی تالاب برای شهروندان به خصوص ساکنان حاشیه تالاب که در واقع حافظان اصلی می باشند مشخص گردد که در این میان نقش تاثیرگذار دوستداران محیط زیست به ویژه سمن ها غیر قابل انکار است .
معاون خدمات شهری بحث آموزش را مقوله مهم در جلوگیری از نابود شدن تالاب ها دانست وگفت:کارکردها،فواید و ارزش های متعدد تالاب ها، آن ها را به محیط های ویژه ای تبدیل کرده که لزوم حفاظت از آن ها را بیش از بیش آشکار می کند .
وی خاطر نشان کرد:نابودی یک تالاب، سبب از دست رفتن ظرفیت بخش های از سرزمین می شود چرا که همین امر پدیده مهاجرت، از بین رفتن مشاغل، شیوع برخی از بیماریهای پوستی و تنفسی را به دنبال خواهد داشت.
بهارمست همچنین با اشاره به پاکسازی تالاب عینک از گل های مهاجم سنبل آبی توسط شهرداری و نهادهای مردمی خاطر نشان کرد: با توجه به اتمام کامل پاکسازی تالاب عینک با برنامه ریزی های انجام گرفته بحث آموزش و حفاظت از این تالاب در الویت کاری مجموعه شهرداری قرار گرفته است که در همین راستا ما شاهد افتتاح اولین مرکز آموزش محیط زیست شهری در روز پنج شنبه ۱۹ اسفند خواهیم بود. …