افتتاح اولین مسجد بیمارستانی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

افتتاح اولین مسجد بیمارستانی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

اولین مسجد بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی گیلاندر بیمارستان پورسینای رشت، افتتاح شد.

77265518 85622209cbfcd 300x225 - افتتاح اولین مسجد بیمارستانی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان


به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاریآریا از رشت در راستای ایجاد فضای مناسب عبادی و مذهبی برای کارکنان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مسجد صاحب الزمان (عج) در بیمارستان پورسینای رشت، امروز (پنجشنبه)، با حضور مسوولین دانشگاه و جمعی از مسوولین استانی افتتاح شد.
شاهرخ یوسف زاده چابک- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از پورسینا به عنوان تنها بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی گیلان که دارای مسجد است یاد کرد و گفت: دعای خیر نمازگزارانی که با دل شکسته در این مسجد نماز برپا می دارند بدرقه راه آنانی است که برای احداث و تجهیز مسجد صاحب الزمان پورسینا گام برداشتند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: ۶۴ نفر روحانی در سطح دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت اقامه نماز فعالیت می کنند که این ظرفیت می تواند تاثیر بسزایی برای انجام اقدامات فرهنگی، ایجاد انگیزه در بین کارکنان و پیشبرد برنامه راهبردی دانشگاه داشته باشد.
مساحت این مسجد ۱۲۰ متر مربع بوده و دارای دو درب ورودی است که پروژه ی ساخت آن، با پیگیری دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، موسسه خیریه امید و قرارگاه سازندگی کوثر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ظرف مدت دو ماه به بهره برداری رسید.
هزینه ساخت و تجهیز این مسجد بیمارستانی را که معادل؛ صد و هشتاد میلیون تومان برآورده شده، قرارگاه سازندگی قرب کوثر، موسسه خیریه امید و بیمارستان پورسینا پرداخت کرده است.
گفتنی است؛ پیش از این در محل فعلی ساختمانی قرار داشت که پس از ساخت در سال ۴۴ هجری شمسی، در طول زمان دستخوش تعییراتی شده بود و به عنوان محل برگزاری نماز مورد استفاده …