افتتاح اولین کتابخانه در رشت پس از ۲۰ سال

افتتاح اولین کتابخانه در رشت پس از ۲۰ سال

احداث کتابخانه میرزاکوچک جنگلی واقع در منطقه سلیماندارابشهر رشت اقدام ارزشمندی است چرا که طی ۲۰ سال اخیر هیچ کتابخانه ای در شهر رشت افتتاح نشده است.

77223221 85570611cdaae 300x200 - افتتاح اولین کتابخانه در رشت پس از 20 سال


به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از  ایسنا منطقه گیلان،کتابخانه جدید رشت واقع در منطقه سلیمانداراب قرار است بزودی مورد بهره برداری قرار گیرد و در دو طبقه با زیربنای ۶۳۰ متر مربع احداث شده که دارای سالن های مطالعه مجزا برای خواهران و برادران با پذیرش همزمان یکصد نفر و مخزن کتاب ۳۰ هزار نسخه ای است که علاوه بر آن،دارای نمازخانه برای مراجعان،سالن اجتماعات،اتاق مطالعه کودک و محوطه فضای سبز است.
زهرا بدن آرا در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان،با بیان اینکه ساخت این کتابخانه در سال ۱۳۹۳ با امضای تفاهم نامه سه جانبه بین استانداری گیلان، اداره کل راه و شهرسازی گیلان و اداره کل کتابخانه های عمومی استان آغاز شد،اظهار کرد: برای ساخت این کتابخانه بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال برای ساخت و تجهیز آن هزینه شده است.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با بیان اینکه یکی از ویژگی های این کتابخانه قرار گرفتن در محدوده سلیمانداراب به عنوان یکی از مناطق حاشیه شهر رشت است،افزود:به دلیل شرایط خاص اجتماعی و فرهنگی ساخت این کتابخانه می  تواند نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی با توجه به چند منظوره بودن این فضای فرهنگی در امر آموزش و غنی سازی اوقات فراغت بویژه جوانان ساکنان منطقه داشته باشد.
وی تصریح کرد:افتتاح این مرکز از مهمترین اقدامات دولت تدبیر و امید در مرکز استان گیلان در بخش ساخت کتابخانه است چرا که طی ۲۰ سال اخیر هیچ کتابخانه ای در شهر رشت افتتاح نشده است