افتتاح زیرگذرشهید رجایی رشت در ۱۷ آذر شهردار رشت خبر داد

افتتاح زیرگذرشهید رجایی رشت در ۱۷ آذر

هردار رشت از افتتاح پل زیرگذرشهید رجایی رشت در روز ۱۷ آذر ماه جاری خبر داد.

13950502001012_PhotoA

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از فارس، محمدعلی ثابت قدم ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: اگر بخواهیم به نخستین‌هایی که در گذشته در شهر رشت داشتیم دل ببندیم در واقع به طبل توخالی دست بسته‌ایم.

وی افزود: فقر گیلان و شهر رشت نشان‌دهنده این است که برخی از مباحث مانند طبل توخالی بوده و مشکلات حاشیه شهر مانند سراوان نشان می‌دهد نباید به پیشینه‌هایی که متعلق به صد سال گذشته است بسنده کنیم.

شهردار رشت با اشاره به نقش رسانه‌ها در پیشرفت شهر تصریح کرد: با مشارکت عینی وعملی رسانه‌ها قطعا شهروشهروندان هر روز  بیشتر در مسیر توسعه قرار می‌گیرند.

وی گفت: امروزه حوزه بین‌الملل ارتباطات به  دولت‌ها محدود نمی‌شود و شهرها نیز در قالب دولت شهرها با یکدیگر تعامل و ارتباط دارند.

ثابت‌قدم اعتمادسازی، برندسازی وسرمایه‌گذاری را از مهم‌ترین اهداف شهرداری رشت دانست و خاطرنشان کرد: تا زمانی که اعتماد محلی بین شهروندان حاکم نباشد سرمایه‌گذاران تمایل به مشارکت پیدا نمی‌کنند.

 وی ادامه داد: قرار است اعتماد محلی در دراز مدت  به نتیجه برسد بنابراین مهم نیست که در کوتاه مدت اعتماد شخص خودم از بین برود، ما مکلف به اطلاع‌رسانی هستیم اما از رسانه‌ها نیز تقاضا داریم در راستای پررنگ کردن اعتماد و ارتباط محلی همراهی کنند.

شهردار رشت با اشاره به اینکه نیازمند تصویب مدیریت واحد شهری در مجلس هستیم، تصریح کرد: با تحقق این موضوع بسیاری از مشکلات و معایب شهری برطرف می‌شود.

 وی درباره اجرای پروژه جمع‌آوری روان‌آب‌های سطحی خاطرنشان کرد: با اجرای این پروژه در رشت طی چند ماه آینده مشکل آبگرفتگی این شهر برطرف می‌شود.

ثابت‌قدم درباره ترافیک شهر رشت متذکر شد: بنده اعتقاد دارم در حمل و نقل عمومی نباید ترافیک وجود داشته باشد اما شهروندی که از ترافیک شهری ناراضی است نباید با خودروی تک سرنشین وارد خیابان‌های شهر شود.

وی به بدهی‌های  هنگفت برخی از افراد به شهرداری رشت اشاره کرد و افزود: قرار نیست پول اکثریت شهروندان کم برخوردار یا متوسط جامعه در جیب برخی  اقلیت‌های ثروتمند باشد.

این مسؤول بدهکاران شهرداری رشت را جزو دستگاه‌های دولتی و بخش‌های خصوصی دانست و یادآور شد: به بهانه اینکه قرار است هزینه‌های شهرداری از خلافی ساختمان تامین شود نباید اجازه دهیم ساخت‌و‌سازهای خلاف در شهر انجام شود.

وی با اشاره به وضعیت آسفالت رشت تصریح کرد: در ۴۲ روز گذشته به دلیل شرایط جوی شهرداری تنها سه روز قادر به ریختن آسفالت بود ضمن اینکه در کنار فقر اقتصادی فقر مهارتی نیز در برخی از مباحث از جمله ریختن آسفالت وجود دارد.

ثابت قدم با بیان اینکه برای ریختن آسفالت به گونه‌ای عمل می‌شود که طی ۲۰ تا ۳۰ سال اخیر در رشت اقدام می‌شد، گفت: اینها مشکلات مهارتی است که با آن مواجه هستیم.

وی مشارکت مردم در مدیریت شهری را ضرورت خواند و گفت: برخی از کنده‌کاری‌های سطح شهر ارتباطی با شهرداری ندارد اما از آنجا که هیچ‌گونه بنر و یا پرده‌ای توسط دستگاه مسؤول اجرای کنده‌کاری نصب نشده همه تصور می‌کنند این کار توسط شهرداری صورت گرفته است.

شهردار رشت از اعلام اسامی ۲۰ نفر دانه‌درشت‌های بدهکار به این نهاد خبر داد و متذکر شد: از این تعداد، تا کنون هشت نفر برای پرداخت بدهی خود به شهرداری مراجعه کرده‌اند.

وی درباره وضعیت افتتاح پل زیرگذر شهید رجایی رشت، خاطرنشان کرد: این پروژه فردا ۱۷ آذر ماه جاری افتتاح می‌شود.