افتتاح سوله‌های کارگاهی و راه‌اندازی کارگاه‌های شرکت‌های فناور در مجتمع فشتام رشت با حضور استاندار گیلان و معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری صورت گرفت؛

افتتاح سوله‌های کارگاهی و راه‌اندازی کارگاه‌های شرکت‌های فناور در مجتمع فشتام رشت

به گزارش رشت۲۰ ؛در ادامه سفر معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری پیش از ظهر امروز (سه شنبه) با حضور سورنا ستاری و ارسلان زارع استاندار گیلان سوله‌های کارگاهی مستقر در مجتمع نیمه صنعتی فشتام رشت مورد بهره‌برداری قرار گرفت و کارگاه های شرکت‌های فناور راه اندازی شد.

در این سوله‌های کارگاهی ۴ شرکت فن‌آور استقرار دارند که حوزه فعالیت آن‌ها طراحی و ساخت تجهیزات آبزی‌پروری، تحقیق و فرمولاسیون چربی زدایی صنعتی، طراحی و تولید ماشین آلات و تجهیزات ارتقاء اتوماسیون صنعتی و نیز تولید کود آلی استریل شده از فضولات حیوانی و ضایعات کشاورزی است.

همچنین معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و استاندار گیلان از نمایشگاه شرکت های دانش بنیان و فناور که در محوطه این مجتمع نیمه صنعتی برپا شده، بازدید کردند.

در این نمایشگاه دوازده شرکت دانش بنیان استان حضور دارند که شاخص ترین آنها شرکت تولید پهباد و شرکت تولید دستگاه‌های ضدعفونی کننده هوا در مقابل ویروس کرونا است.

بازدید از شرکت دانش بنیان قوای محرکه فرزانگان، بازدید از محصولات و دستاوردهای فناورانه دانشگاه‌ آزاد‌ رشت، دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان، بازدید از محل احداث کارخانه نوآوری گیلان، بازدید از پرنده دوزیست، حضور در آیین آغاز به کار صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان و نشست اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید از جمله برنامه های سفر یک روزه معاون علمی رییس جمهوری به گیلان است.