افتتاح مرکز نگهداری معتادان متجاهردر رشت

افتتاح مرکز نگهداری معتادان متجاهردر رشت

نخستین مرکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر و کاهش آسیب گیلان امروز در لاکان رشت آغاز به کار کرد.

78559695 87368799acdea 300x147 - افتتاح مرکز نگهداری معتادان متجاهردر رشت


به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مدیر مرکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر و کاهش آسیب گیلان گفت : در این مرکز که حدود هزار متر مربع زیر بنا و ۱۸ اتاق و سالن دارد می توان از ۵۰ معتاد متجاهر نگهداری کرد.
صمد نصرالله زاده تصریح کرد : برای ساخت و راه اندازی نخستین مرکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر و کاهش آسیب گیلان ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شد.
وی افزود : شهرداری ، آموزش و پرورش ، بهزیستی ، دادگستری و استانداری در ساخت نخستین مرکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر و کاهش آسیب گیلان مشارکت کردند.
مدیر نخستین مرکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر و کاهش آسیب گیلان با بیان اینکه در این مرکز به معتادان متجاهر خدمات پزشکی ، روانشناسی و روانکاوی ارائه می شود گفت : معتادان در دوره های یک ماهه و ۳ ماهه علاوه بر ترک اعتیاد با مهارت های زندگی و حرفه های اشتغالزا آشنا می شوند.
استاندار گیلان نیز بر ضرورت تامین تجهیزات و امکانات درمانی و دارویی نخستین مرکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر و کاهش آسیب گیلان تاکید کرد و گفت : بزودی مرکز نگهداری زنان معتاد متجاهر نیز در شهر رشت راه اندازی خواهد شد.
محمد علی نجفی راه اندازی مراکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر را در غرب ، شرق و جنوب گیلان ضروری دانست و افزود : علاوه بر این باید از مراکز سرپایی و نگهداری طولانی مدت بهزیستی در گیلان نیز حمایت شود تا زمینه های برخورد جدی با معضل اعتیاد و ناهنجاری های ناشی از آن فراهم شد.