افتتاح ۱۹ پروژه صنعتی با اعتبار ۱۱۰۰ میلیاردتومان در گیلان

افتتاح ۱۹ پروژه صنعتی با اعتبار ۱۱۰۰ میلیاردتومان در گیلان

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان از افتتاح ۱۹ طرح صنعتی در ایام الله دهه فجر با اعتبار یک هزار و ۱۰۰ میلیارد توماندر استان خبر داد.
78356198 87063263bcdda 300x225 - افتتاح ۱۹ پروژه صنعتی با اعتبار ۱۱۰۰ میلیاردتومان در گیلان

 

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرنگار مهر ، علی منتظری درحاشیه بازدید کاروان خبری فجر از کارخانه سیمان خزر لوشان که غروب چهارشنبه انجام شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به در پیش بودن ایام الله دهه فجر، اظهار کرد: ۱۹ طرح صنعتی در طول این ایام در استان گیلان بهره برداریمی شود.
وی با بیان اینکه برای بهره برداری از این طرح ها یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، افزود: با بهره برداری از این طرح ها که برخی در قابل طرح های ملی هستند گامی بزرگ در حوزه اقتصادی استان برداشته می شود.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره برخی مشکلات در واحدهای تولیدی، گفت: با تلاش و پیگیری مسئولان تاکنون ۴۰ درصد از مشکلات این واحدها حل شده و انتظار می رود تا پایان سال این درصد افزایش یابد.
وی بابیان اینکه برای رفع این مشکلات ۴۳۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، خاطرنشان کرد: به رغم وجود مشکلات، استان گیلان در توسعه حوزه صنعت گام های مثبتی برداشته است.
منتظری با اشاره بهره برداری از صنایع سلولزی در سطح استان گیلان، تصریح کرد: در آینده نزدیک گیلان به یکی از قطب ها صنایع سلولزی کشور تبدیل می شود.