افتتاح ۴۰۵ مسکن مددجویی گیلان در دهه فجر امسال

افتتاح ۴۰۵ مسکن مددجویی گیلان در دهه فجر امسال

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از  تیتر امروز، مدیرکل کمیته امداد گیلان از افتتاح ۴۰۵ واحد مسکن مددجویی به منظور واگذاری به مددجویان زیر پوشش این کمیته همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی امسال خبر داد.

IMG09504249 300x142 - افتتاح ۴۰۵ مسکن مددجویی گیلان در دهه فجر امسال

علیرضا محمدی امروز در رشت با اشاره به احداث واحدهای مسکونی برای مددجویان زیر پوشش کمیته امداد در گیلان اظهار کرد: واحدهای مذکور با زیربنای ۵۰ متر مربع احداث می‌شود.

وی به افتتاح ۴۰۵ واحد مسکن مددجویی به منظور واگذاری به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد گیلان همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی امسال اشاره کرد و افزود: زنان سرپرست خانوار در اولویت بهره‌مندی از واحدهای مذکور هستند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه احداث یک‌هزار واحد مسکن مددجویی با مشارکت سپاه قدس گیلان در حال انجام است، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۴۰ درصد از واحدهای مذکور تحویل مددجویان نیازمند شده است.

محمدی از پوشش ۱۱۵ هزار و ۵۰۰ خانوار در قالب ۲۴۰ هزار نفر مددجو در کمیته امداد گیلان خبر داد و بیان کرد: رویکرد جدیدی به منظور توانمندسازی خانوارهای زیر پوشش در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در استان آغاز شده است.

وی به کاهش پنج درصدی مددجویان زیر پوشش کمیته امداد گیلان در نیمه نخست امسال اشاره کرد و گفت: تعداد چهار هزار نفر از مددجویان زیر پوشش با دریافت تسهیلات اشتغال، ازدواج و مسکن به صورت عمومی و تخصصی از گردونه کمیته امداد استان خارج شدند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه تعداد مددجویان زیر پوشش این کمیته به ۱۱۱ هزار و ۹۰۰ هزار خانوار کاهش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: روند توانمندسازی مددجویان زیر پوشش کمیته امداد در استان ادامه دارد.

محمدی ساخت مسکن، اشتغالزایی و رسیدگی به مسائل فرهنگی خانوارهای زیر پوشش را از برنامه‌های کمیته امداد گیلان خواند و یادآور شد: یکی از وظایف اصلی کمیته امداد رویکرد مددکاری به منظور بررسی و شناخت انواع محرومیت‌های مادی و معنوی خانواده‌ها است.