افتتاح ۱۰۵ پروژه ورزشی کشور در دهه فجر/ حضور ۱۷ کشور دنیا در شطرنج جام خزر

افتتاح ۱۰۵ پروژه ورزشی کشور در دهه فجر/ حضور ۱۷ کشور دنیا در شطرنج جام خزر

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزیر ورزش و جوانان از افتتاح ۱۰۵ پروژه ورزشی کشور در دهه فجر سال جاری خبر داد .

78461404 87230384fdecf 300x200 - افتتاح 105 پروژه ورزشی کشور در دهه فجر/ حضور 17 کشور دنیا در شطرنج جام خزر


به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از  ایسنا سید مناف هاشمی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه گیلان، در حاشیه سفر خود به گیلان و بازدید از پروژه  های ورزشی تالش اظهار کرد: هدف اصلی سفر به گیلان افتتاح رقابت های بین  المللی شطرنج جام خزر در رشت بوده که در این دوره از مسابقات ۱۷ کشور دنیا حضور دارند.
وی با بیان اینکه این رقابت یکی از مسابقات مهم و رنکینگ بین  المللی است، افزود: رقابت  های شطرنج جام خزر نشان می دهد که ورزش ایران در حوزه قهرمانی اهمیت زیادی برای ما دارد و مسؤولان گیلان نیز در این راستا حمایت  های خوبی داشتند تا میزبانی مسابقات با گیلان باشد.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه قرار بود برای افتتاح رقابت های شطرنج جام خزر وزیر ورزش حضور داشته باشد، افزود: این مسابقات همزمان با برگزاری رقابت های کشتی در خراسان رضوی شد و سلطانی فر به این استان سفر کرد و بنده به خدمت مردم گیلان رسیدم.
وی با اشاره به بازدید خود از پروژه های ورزشی تالش گفت: زمین بسیار خوب و بزرگی در پارک جنگلی گیسوم اسالم شهرستان تالش از حدود ۱۰ سال پیش به سازمان ملی جوانان واگذار شد که بلاتکلیف افتاده بود و در این زمینه نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال پیشنهاد کرد در این منطقه یک کمپ ورزشی کشوری احداث شود و وزیر نیز نظر مساعدی در این زمینه دارد و اعتبارات لازم برای پروژه پیش بینی می شود.
هاشمی گفت: این زمین باید بازدید و ابعاد آن مشاهده می شد و مسؤولان محلی نیز باید برای به ثمر نشستن پروژه مذکور همراه ما باشند تا این زمین به …