افزایش سرانه فضای کتابخانه های گیلان به بیش از ۳۲هزار مترمربع بدن آرا خبر داد:

افزایش سرانه فضای کتابخانه های گیلان به بیش از ۳۲هزار مترمربع

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: با افتتاح سه کتابخانه در بندرانزلی، رشت و آستانه اشرفیه در هفته کتاب و کتابخوانی، سرانه فضای کتابخانه های گیلان به ۳۲هزار و پانصد مترمربع افزایش می یابد.

73548 - افزایش سرانه فضای کتابخانه های گیلان به بیش از 32هزار مترمربع

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا ، زهرا بدن آرا در آیین تجلیل از کتابداران و کتابخوانان نمونه ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) در بندرانزلی، با یادآوری اقتدار و رشادت های دلاورمردان نیروی دریایی راهبردی ارتش در طول۸سال دفاع مقدس، این رشادتها را ستودنی توصیف کرد.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان افزود:امروز با توجه به اینکه بیشترین حجم تجارت کشور در ترانزیت دریایی قرار گرفته، اهمیت تلاش نیروی راهبردی ارتش در برقراری امنیت مرزهای آبی کشور و خطوط کشتیرانی بر کسی پوشیده نیست.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند« مظهر اقتدار مردم ایران در نیروی دریایی است» افزود: شما با علم خود توانستید ناوشکن جماران و دماوند را بسازید و بار دیگر موفق شدید با ناوگان۴۴ از خط استوا عبور کنید.

بدن آرا همچنین افزود: در سایه این مامن امن است که ما اهالی فرهنگ می توانیم دغدغه ترویج مطالعه داشته باشیم و از اینکه شما نیز در امر کتاب و کتابخوانی با ما هم صدایید افتخار می کنیم.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ادامه به افتتاح کتابخانه روستای کپورچال بندرانزلی، گشایش کتابخانه میرزا کوچک جنگلی در سلیمان داراب رشت و توسعه کتابخانه اهل بیت آستانه اشرفیه اشاره کرد و گفت: این افتتاح ها از برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان درراستای افزایش سرانه فضای کتابخوانی است.

زهرا بدن آرا با اشاره به افتتاح دومین کتابخانه سیار کلان شهر رشت درهفته کتاب و کتابخوانی افزود:این کتابخانه برای ارائه خدمات به ۶ نقطه از شهرستان رشت که دسترسی آسان به کتابخانه های شهر نداشته و نقاط پرجمعیتی هستند افتتاح می شود.

بدن آرا یادآور شد:درحال حاضر سرانه فضای مطالعاتی استان گیلان یک متر و ۲۱ سانتی مترمربع است که فضای مطلوبی برای گیلان نیست.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: با افتتاح سه کتابخانه دربندرانزلی، رشت و آستانه اشرفیه درهفته کتاب و کتابخوانی، سرانه فضای کتابخانه های گیلان به ۳۲هزار و پانصد مترمربع افزایش می یابد.

وی با اشاره به رشد ۲۰ درصدی عضو گیری کتابخانه ها و همچنین رشد چهار درصدی امانت ها از سال ۹۴ تا کنون گفت: این نهاد در بخش منابع نیز با رشد ۱۶ درصدی روبرو بوده است.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان با اظهار امیدواری از اتمام پروژه کتابخانه کلان شهر رشت پس از ۱۴ سال در راستای بهبود سرانه فضای کتابخوانی افزود: اداره کل کتابخوانه های عمومی گیلان در تلاش برای ثبت انجمن خیریه کتاب در راستای بهره مندی از این حامیان در راستای احداث، تجهیز و اهداء کتاب است .

بدن آرا خاطرنشان کرد: مهمترین برنامه اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، ترویج فرهنگ خواندن کتاب به همراه لذت بردن از آن با استفاده از راهکارهایی همچون تامین منابع کتاب خوانی براساس علایق و سلایق مخاطب و همچنین شاداب سازی فضای کتابخانه ها است.

به گزارش ایسنا،  در این مراسم با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان از ۳۰ تن از کتابخوانان و کتابداران نمونه منطقه چهارم دریایی و ناوگان شمال با اهداء هدایایی تقدیر شد.

گفتنی است در حاشیه این مراسم تفاهم نامه همکاری میان اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و ناوگان چهارم نیروی دریایی ارتش در منطقه بندر انزلی به امضای سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان و مسئول عقیدتی سیاسی نیروی دریایی ارتش در این شهرستان رسید.