افزایش نشریات مکتوب و پایگاه های خبری گیلان در سال جاری مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان خبر داد:

افزایش نشریات مکتوب و پایگاه های خبری گیلان در سال جاری

به گزارش رشت۲۰؛ فیروز فاضلی از افزایش تعداد نشریات مکتوب و پایگاه‌های خبری دارای مجوز گیلان در ۶ ماه نخست امسال خبر داد و اظهار کرد: نشریات و پایگاه های خبری گیلان به مثابه شریان های رسانه ای استان هستند.

وی با بیان اینکه تعداد نشریات مکتوب از ۱۵۵ عنوان در دوره مشابه سال گذشته به ۱۸۸ عنوان رسیده است، عنوان کرد: همچنین طی مدت یادشده تعداد پایگاه‌های خبری از ۹۱ پایگاه به ۱۱۹ پایگاه ارتقا یافته است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان تصریح کرد: فضای رسانه‌ای استان در کشور پیشروست و پی جویی‌های خبرنگاران گیلان نشان از دغدغه توسعه، رفع مشکلات و کاستی‌ها دارد.

 

فاضلی، فعالان رسانه‌ای استان را وجدان بیدار جامعه و روشنی‌بخش راه و رسم زمانه خویش برشمرد و بیان کرد: آگاهی فرهنگی، پویایی اجتماعی و سلامت فکری جامعه در گرو کوشش‌ها و مجاهدت‌های خبرنگاران و اصحاب قلم است و نقش موثر و مناسب اصحاب رسانه در هر زمانی غیر قابل انکار است.

 

این مسئول فرهنگی، با بیان اینکه بیش از ۶۰۰ خبرنگار در رسانه‌های مکتوب و مجازی گیلان فعال هستند، خاطرنشان کرد: ۹ روزنامه، ۴۹ هفته‌نامه، ۲۴ دوهفته‌نامه، ۴۰ ماهنامه، ۵ دوماهنامه، ۴۴ فصلنامه، ۱۶ دوفصلنامه و یک سالنامه در گیلان فعال است.