اقتدار نیروی انتظامی نباید به هیچ وجه کاهش یابد رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در رشت:

اقتدار نیروی انتظامی نباید به هیچ وجه کاهش یابد

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: نیروی انتظامی باید قدرت خود را به نمایش بگذارد و اقتدار نیروی انتظامی نباید به هیچ وجه کاهش یابد و تمامی نکات ریز باید در نیروی انتظامی مورد نظر گرفته شود.

139504211101109858109374 - اقتدار نیروی انتظامی نباید به هیچ وجه کاهش یابد

به گزارش خبر فوری رشت ،، حجت الاسلام والمسلمین شکرالله بهرامی پیش از ظهر امروز در همایش سراسری روسای کوپ فرماندهی انتظامی استان گیلان در سالن اجتماعات ناجا در رشت اظهار داشت: نیروی انتظامی وظیفه بسیار سنگینی در این عصر بر عهده دارد و انسانها رکن اساسی خلقت هستند و تمامی این نظامات خلقت برای خدمت به انسانهاست.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: انسان از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است  و انسان می‌تواند با رسیدن به درجات بالا معلم ملائک شود.

بهرامی با بیان اینکه ظرفیت انسان بالاتر از  گره خوردن در مسائل کوچک است، افزود: انسان‌ها هنوز خود را نشناخته‌اند و همه عالم هستی باید فدای انسان شود تا ظرفیت‌های خود را نشان دهد و کسی که خود را شناخت در برابر شهوات مقاوم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای هر چیزی باید وقت گذاشت و زمان را به‌خوبی مدیریت کرد، گفت: خداوند ظرفیت بسیار بالایی را به انسان داده است که باید از آن به بهترین نحو استفاده کرد و همگان در برابر خداوند مسئولیت دارند و خدا از  تمام اعمال امت سؤالاتی می‌کند و همگان باید پاسخگو باشند.

بهرامی با بیان اینکه بزرگترین وظیفه نیروی انتظامی حفظ ارزش‌ها است، افزود: نیرویی که حفظ ارزش‌ها را بر عهده دارد باید در ارزش‌ها الگو باشد و نیروی انتظامی باید خود را برای کارهای بزرگ آماده کند و دلیل آن وظیفه بزرگی است که بر دوش نیروی انتظامی نهاده شده است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح درباره حضور نیروی انتظامی در عرصه‌های مختلف بیان کرد: نیروی انتظامی در بسیاری از مسائل در خط مقدم قرار دارد و  یکی از مظلوم‌ترین نیروها نیروی انتظامی در بین نیروهای مسلح است.

بهرامی با بیان اینکه کمترین جرائم در نیروی انتظامی اتفاق می‌افتد، در مورد ارتباط نیروی انتظامی با مردم گفت: نیروی انتظامی در ارتباط مستقیم با مردم است و باید آموزش‌های برخورد با مردم به نیروی‌های انتظامی داده شود تا بتوانند مسائل کوچک را به ‌خوبی حل و فصل کنند تا تبدیل به یک مسئله بزرگ نشود.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه اقتدار به برخورد فیزیکی نیست، درباره ارائه آموزش‌های مختلف به نیروی انتظامی بیان کرد: بیشترین آموزش‌های ضابطان در نیروی انتظامی انجام شده است و به‌دلیل حضور نیروی انتظامی در خط مقدم ارتباط با مردم باید مشوق نیروی انتظامی بود.

بهرامی با اشاره به اینکه یکی از وظایف مهم نیروی انتظامی برقراری امنیت است، گفت: در هنگام خلاء نیروی انتظامی اهمیت وجود نیروی انتظامی احساس می‌شود بنابراین دو نعمت بزرگ وجود دارد که قدر آن دانسته نمی‌شود که امنیت و سلامت این دو نعمت بسیار بزرگ هستند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه مردم باید امنیت را احساس کنند، اظهار داشت: امنیت موجود در ایران مرهون حضور سپاه، ارتش و نیروی انتظامی است و بدترین سرزمین را باید سرزمینی دانست که امنیت در آن وجود ندارد.

بهرامی با اشاره به اینکه نخستین اصل در نیروی انتظامی اخلاص است، درباره ضرورت احساس امنیت بیان کرد: احساس امنیت باید احساسی واقعی باشد و این حس باید در جامعه حس شود و نباید ناامنی روانی در جامعه ایجاد شود.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه اقتدار نیروی انتظامی یکی از مسائل مهم در ایجاد امنیت است، گفت: فضا برای بزهکاران باید ناامن شود و افراد دارای بزه‌های مختلف نباید بتوانند در جامعه به‌راحتی تردد کنند.

بهرامی با اشاره به اینکه نباید در جامعه ناامنی روانی ایجاد شود در مورد اقتدار نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی باید قدرت خود را به نمایش بگذارد اما این نمایش قدرت نباید تبدیل به ظلم شود و اقتدار نیروی انتظامی نباید به هیچ وجه کاهش یابد و تمامی نکات ریز باید در نیروی انتظامی مورد نظر گرفته شود.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه سربازان امروز با سربازان سال‌های گذشته تفاوت‌های بسیاری دارند در مورد ورود علم به کارهای پلیسی اظهار داشت: کارهای پلیس باید بر مبنای علم و عمل به آن انجام شود و در کاری که علمی باشد امکان فساد و خلاف بسیار کمتر است.