اقدام به قتل “علیرضا شیرمحمدعلی” در زندان فشافویه در ۹۰ ثانیه رخ داد رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی:

اقدام به قتل “علیرضا شیرمحمدعلی” در زندان فشافویه در ۹۰ ثانیه رخ داد

به گزارش رشت۲۰-اصغر جهانیگر در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره حادثه قتل یکی از زندانیان در زندان فشافویه اظهار کرد: این اتفاق در ۹۰ ثانیه رخ داده است یعنی در کمتر از دو دقیقه این درگیری بوجود آمد و زندانیان با سرامیک شکسته به مقتول حمله کردند و این حمله به قدری سریع بوده که تا رسیدن مسئولین زندان او را مجروح کردند.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور افزود: البته مأموران زندان بلافاصله مقتول را به بهداری معرفی می‌کنند و تحت درمان‌های اولیه قرار می‌گیرد و سپس به بیمارستان اعزام می‌شود اما به‌دلیل شدت خون‌ریزی فوت می‌کند.

 

جهانگیر با اشاره به تاکید رئیس قوه قضائیه مبنی بر پیگیری موضوع قتل فشافویه گفت: مسئولان سازمان زندان‌ها به نمایندگی از رئیس قوه‌قضائیه به خانه آن مرحوم مراجعه و مراتب تسلیت خود را به خانواده وی اعلام کردند.

 

وی تاکید کرد: پیگیر این موضوع هستیم و ما اجازه نمی‌دهیم حقوق این فرد تضییع شود.

 

هفته گذشته “علیرضا شیرمحمدعلی” زندانی ۲۱ ساله در زندان فشافویه مورد حمله دو قاتل سابقه دار قرار گرفت و با ۳۰ ضربه مجروح شد.

 

به دنبال این حادثه غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه گفت: پرونده قتل مرحوم علیرضا شیرمحمدعلی با حساسیت و جدیت تمام توسط دادسرای عمومی و انقلاب رسیدگی و همانند برخی پرونده‌های ویژه دیگر با گذشت ۴۸ ساعت از وقوع قتل، تحقیقات دادسرایی آن انجام و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع و در دادگاه نیز به‌صورت ویژه و در حداقل زمان قانونی رسیدگی خواهدشد.