امام جمعه آستانه اشرفیه: مصرف بهینه گاز در اولویت قرار گیرد

امام جمعه آستانه اشرفیه: مصرف بهینه گاز در اولویت قرار گیرد

امام جمعه شهرستان آستانه اشرفیه با اشاره به قطع گاز از سوی شرکت ترکمن گاز ترکمنستان گفت: صرفه جویی ومصرف بهینه گاز در شرایط خاص و حساس کنونی، ضرورت داشته و باید در اولویت قرار بگیرد.
77530298 85968216dbcab 300x218 - امام جمعه آستانه اشرفیه: مصرف بهینه گاز در اولویت قرار گیرد

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا حجت الاسلام و المسلمین محمد ساجدی روز شنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا افزود: نیاز است تا در این شرایط حساس، مردم دقت لازم را در مصرف درست گاز داشته باشند و در حفظ این نعمت با اهمیت بکوشند.
وی ضمن تاکید بر پرهیز از هرگونه اسراف در منابع خدادادی اظهار داشت: امروز مصرف بهینه گاز، یک وظیفه مهم و شرعی است و بی توجهی به صرفه جویی در مصرف این انرژی، موجب خواهد شد تا دیگر هموطنان ما که نیازمندند، با مشکل و کمبود روبرو شوند.
حجت الاسلام ساجدی با اشاره به اهمیت صرفه جویی در تحقق راهبرد اقتصاد مقاومتی گفت: تاکید بر استفاده صحیح و بهینه از منابع کشور، یکی از اهدافی است که در اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار دارد.
آستانه اشرفیه با دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر، در ۳۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع شده و حدود ۵۰ هزار مشترک گاز دارد. این شهرستان دارای ۱۰۵۵ روستاست که همه آنها نیز از نعمت گاز بهره مند هستند