امام جمعه رشت: اربعین حسینی اجتماع اسلامی بی نظیر در تاریخ است

امام جمعه رشت: اربعین حسینی اجتماع اسلامی بی نظیر در تاریخ است

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به حضور پرشور مردم در مراسم اربعین گفت: اربعین حسینی ، اجتماع اسلامی عظیم و بی نظیر در تاریخ است و امسال نیز این اجتماع بزرگ، با شکوه برگزار شد.

8631004627 - امام جمعه رشت: اربعین حسینی اجتماع اسلامی بی نظیر در تاریخ است

به گزارش خبر فوری رشت آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت در جمع نمازگزاران در مصلی این شهر افزود: دوستداران حضرت اباعبدالله حسین (ع) با همه خطرهایی که احساس می کردند، در چهلمین روز شهادت آن امام در کربلا حضور یافتند.
وی اظهار داشت: در این اجتماع عظیم مردم ایران ، عراق و ۴۰ کشور حضوری گسترده داشتند که چنین اجتماعی در تاریخ بی نظیر است.
وی با اشاره به حمله تروریستی روز گذشته داعش در عراق تصریح کرد: آنان که سربازان اسلام و امام حسین (ع) را می کشند ، بویی از اسلام نبردند، اسلام غیر از خشونت هایی است که هر روز مردم را در عراق و سوریه شهید می کنند.
خطیب جمعه رشت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در سال ۵۸ خاطرنشان کرد: بسیج لشکر مخلص خدا، در همه صحنه ها حضوری فعال دارد.
آیت الله قربانی با اشاره به اهمیت جایگاه بسیج تصریح کرد: رهبر انقلاب اسلامی در رابطه با بسیج فرموده اند، اگر بسیج های ما متشکل شوند، می توانند یک حکومت جهانی تشکیل دهند.
وی در ادامه با بیان سخنان امام راحل مبنی بر این که من به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می خورم و از خدا می خواهم تا مرا با آنها محشور کند، تصریح کرد: امام (ره) با آن همه فضایل به خلوص بسیجان غبطه می خورد ، او گوهرشناس بود و می دانست که اگر بسیج و سپاه نباشد، انقلاب نیست.
وی در بخش دیگری از خطبه ضمن تسلیت درگذشت آیت الله موسوی اردبیلی اظهار کرد: این روحانی فرزانه، یک مجتهد و دانشمند تابع امام و خدمتگزار در نظام جمهوری اسلامی ایران بود.
امام جمعه رشت همچنین به فرارسیدن ۱۱ آذر سالروز شهادت میرزاکوچک خان اشاره و اضافه کرد: این روحانی، اسوه مبارزه مردم گیلان و نماد جهاد، علم ، فداکاری و ایثار است و همگان باید در مراسم سالروز شهادت سردارجنگل در مزارش سلیمانداراب، حضور داشته باشند.