امام جمعه رشت: بعضی از نزدیکان امام در فتنه چهره خود را تخریب کردند/ مردم ولایت‌مدار گیلان با مشت محکم به دهان فتنه‌گران زدند

امام جمعه رشت: بعضی از نزدیکان امام در فتنه چهره خود را تخریب کردند/ مردم ولایت‌مدار گیلان با مشت محکم به دهان فتنه‌گران زدند

امام جمعه رشت با بیان اینکه گیلانی‌ها با بصیرت خود یک روز جلوتر از مناطق دیگر در دفاع از ولایت در میدان حاضر شدند، گفت: درود بر مردم ولایت‌مدار گیلان که با مشت محکم به دهان فتنه‌گران زدند

250x172 - امام جمعه رشت: بعضی از نزدیکان امام در فتنه چهره خود را تخریب کردند/ مردم ولایت‌مدار گیلان با مشت محکم به دهان فتنه‌گران زدند

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از خبرگزاری بین المللی کاسپین از رشت، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت در مصلی امام خمینی با تأکید بر رعایت تقوا، اظهار کرد: زندگی بر محور  تقوا سعادت جامعه را به دنبال دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه قرآن هدایتگر است و شبهه را از انسان می‌زداید، گفت:  قرآن عزت را به مسلمانان می‌دهد.

امام جمعه رشت تصریح کرد: قرآن شفادهنده است و بهترین راه زندگی در آن بیان شده است، گفت: فاصله گرفتن از قرآن موجب ایجاد مرض در انسان و جامعه می‌شود.

قربانی با اشاره به حوادث فتنه ۸۸، با بیان اینکه این فتنه با طراحی قبلی اصل نظام را زیر سوال برد به زمان رحلت پیامبر اشاره کرد و گفت: بعد از رحلت پیامبر(ص) مسلمانان ۷۳ فرقه شدند.

وی با بیان اینکه در فتنه ۸۸ در عزای امام حسین(ع) سوت و کف زدند، ادامه داد: آن ها با سردادن شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه و «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» دچار انحراف شدند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه گیلانی‌ها با بصیرت خود یک روز جلوتر از مناطق دیگر در دفاع از ولایت در میدان حاضر شدند، گفت: درود بر مردم ولایت‌مدار گیلان که با مشت محکم به دهان فتنه‌گران زدند.

قربانی با بیان اینکه برخی رنگ به رنگ می‌شوند و بوقلمون‌صفت هستند، گفت: بعضی‌ها از نزدیکان امام محسوب می‌شدند اما در فتنه چهره خود را خراب کردند.

وی در ادامه به توانمندی نظامی ایران اشاره کرد و افزود:  دشمنان خود به این توانمدی اعتراف می کنند.

امام جمعه رشت در ادامه با بیان اینکه بیماری آنفلوآنزای پرندگان در گیلان دیده شده است، گفت: مسئولان این موضوع را جدی بگیرند و پیگیری های لازم انجام شود.