امام جمعه رشت: معلمانی دین باور برای سنگرداری اخلاق اسلامی تربیت کنیم

امام جمعه رشت: معلمانی دین باور برای سنگرداری اخلاق اسلامی تربیت کنیم

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: معلمانی دین باور از عمق جانشان به حقایق تربیت کنیم و آنها را برای سنگرداری از احکام و اخلاق اسلامی به مدارس بفرستیم.

82286996 71130365 - امام جمعه رشت: معلمانی دین باور برای سنگرداری اخلاق اسلامی تربیت کنیم

به گزارش خبر فوری رشت ،آیت الله زین العابدین قربانی روز یکشنبه در نشست مشترک کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش گیلان در رشت، با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار معلمان در تعلیم و تربیت دانش آموزان افزود: فرزندان گاهی از پدر و مادر حرف شنوی ندارند اما حرف های معلم را گوش می دهند و می پذیرند.
وی با بیان این که در شرایط امروز هزاران ماهواره و رسانه علیه اسلام و قرآن کریم تبلیغ می کنند، اظهار کرد: این رسانه ها درباره بی ارزشی اسلام و قرآن مشغول فعالیت هستند.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان تصریح کرد: ما در شرایطی هستیم که بمباران تبلیغاتی علیه دین، قرآن ، خدا، اعتقادات اسلامی، حکومت اسلامی، ولایت فقیه، معاد، آخرت و جهان ابدی انجام می گیرد که بایستی هوشیارانه عمل کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در این شرایط نقش معلمان دین باور در دستگاه تعلیم و تربیت، در پاسخ به سووالات و شبهات دانش آموز بسیار حائز اهمیت است.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان همکاری حوزه های علمیه با آموزش و پرورش را اندیشه خوبی دانست و یادآور شد: نمی گویم که حوزه های علمیه معجزه می کند اما این حوزه ها در تربیت دینی فرزندانمان نقش موثری دارند.
وی با اشاره به اتحاد و همفکری میان دولت و ملت در سایه رهبری و ولایت فقیه اظهار کرد: ما بایستی با بهره گیری از این فرصت طلایی، با اتحاد و استفاده از تجربه های علمای دین، برای تربیت هر چه بهتر آینده سازان کشور و جوانانی با ایمان تلاش کنیم.
نشست مشترک کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش استان گیلان امروز (یکشنبه) با حضور آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت برگزار شد.
در این نشست ائمه جمعه ، رئیسان اداره های آموزش و پرورش، معاونان پرورشی ، روحانیون شاغل در آموزش و پرورش و مدیران مدارس امین حضور داشتند.
بیش از ۳۷۰ هزار دانش آموز در مدارس استان گیلان تحصیل می کنند.