امدادرسانی به ۲۰ خودرو در محور لاریخانی | تردد در محورهای کوهستانی با زنجیر چرخ امکان پذیر است مدیرعامل هلال احمر گیلان خبرداد

امدادرسانی به ۲۰ خودرو در محور لاریخانی | تردد در محورهای کوهستانی با زنجیر چرخ امکان پذیر است

به گزارش رشت۲۰ ;مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان ضمن اشاره به آغاز بارش برف در ارتفاعات شهرستان سیاهکل استان گیلان بیان کرد: طبق پیشبینی های صورت گرفته از سوی سازمان هواشناسی، بارش برف از ظهر روز جاری در ارتفاعات شهرستان سیاهکل آغاز و در مناطق مختلف برفگیر ارتفاع برف به ۱۰ سانتی متر نیز رسیده است.

ولی پور با بیان اینکه ریزش برف در مسیر تردد همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: ۲ دستگاه خودروی امدادرسان و ۵ تن از امدادگران جمعیت هلال احمر استان گیلان به ۲۰ خودرو در مسیر امدادرسانی کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به آماده به کار بودن کلیه تجهیزات، خودروها، قایق ها،پمپ ها و امکانات زمستانه و سیلاب جمعیت هلال احمر استان گیلان اذعان داشت: با توجه به پیشبینی سازمان هواشناسی و پایداری شرایط ناپایدار جوی تا پایان هفته آینده آمادگی کلیه همکاران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان گیلان به صورت صددرصد حفظ شود.

ولی پور تصریح کرد: ارتباط مستمر با گروه های آفرود و هیات های کوه نوردی و مدیریت بحران در شهرستان ها و دهیاری ها برقرار است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان ضمن اشاره به رعایت توصیه های ایمنی در مسیر ارتفاعات شهرستان سیاهکل خاطرنشان کرد: در حال حاضر مسیر رفت و آمد در محور ارتفاعات گیلان، مسیر های صعب العبور نظیر ییلاقات شهرستان املش و اشکورات رحیم آباد شهرستان رودسر و جاده اسالم به خلخال و محور ارتفاعات شهرستان سیاهکل میسر شده و عبور با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

مهدی ولی پور افزود: مسافرینی که تا هفته آینده قصد سفر به استان گیلان و نقاط کوهستانی را دارند حتما از زنجیر چرخ استفاده کنند.