امنیت از مولفه های اصلی رشد کشور در حوزه های مختلف است

امنیت از مولفه های اصلی رشد کشور در حوزه های مختلف است

فرمانده انتظامی شهرستان رشت گفت: امنیت از مولفه های اصلی رشد کشور در حوزه های مختلف است، باور داریم ایجاد امنیتبدون مشارکت مردم و مسئولین میسر نخواهد شد.

78969813 87927143bacdf 300x225 - امنیت از مولفه های اصلی رشد کشور در حوزه های مختلف است


به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایسنا منطقه گیلان، سرهنگ شعبانی، فرمانده انتظامی شهرستانرشت امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: امنیت از مولفه های اصلی رشد کشور در حوزه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است، باور داریم ایجاد امنیت بدون مشارکت مردم و مسئولین سازمان ها میسر نخواهد شد.
وی با بیان اینکه رویکرد پلیس مشارکت دادن مردم در ماموریت هاست، افزود: بالغ بر ۵۳ درصد جرائم در مرکز استان اتفاق می افتند اما از ابتدای سال تاکنون شاهد کاهش ۱۴ درصدی جرائم در شهرستان رشت بوده ایم.
سرهنگ شعبانی با تاکید بر اینکه اولویت ما پیشگیری اجتماعی است، گفت: در تلاشیم با مشارکت مردم، مسئولین و اصحاب رسانه اقدامات موثر و گسترده ای را در جهت پیشگیری و کاهش جرم انجام دهیم.
رئیس پلیس رشت با بیان اینکه امنیت را باید هر لحظه تولید کرد، افزود: ادارات با نصب دوربین های مداربسته رعایت اصول امنیتی و ایمنی را در دستور کار قرار دهند. همچنین موسسات اعتباری و بانک ها در رعایت ساعات کاری دقت لازم را داشته باشند.
وی ادامه داد: ورودی مسکن مهر رشت به عنوان مجتمع بزرگ باید دارای نگهبانی باشد زیرا تمام پارکینگ آپارتمان های این مجتمع فاقد دروازه هستند که سرقت را آسان می کند.
سرهنگ شعبانی اضافه کرد: با توجه به اینکهچهارشنبه آخر سال را در پیش داریم لذا اصناف تذکرات لازم مبنی بر خرید و فروش مواد منفجره را به فروشندگان ارائه دهد.