امکانات بهداشتی اهالی روستای سراوان بیشتر می شود / حل مشکل مرکز دفن زباله به زمان نیاز دارد استاندار گیلان:

امکانات بهداشتی اهالی روستای سراوان بیشتر می شود / حل مشکل مرکز دفن زباله به زمان نیاز دارد

استاندار گیلان از دستور برای افزایش امکانات بهداشتی، فراهم کردن دسترسی به جاده مناسب و آب آشامیدنی سالم برای اهالی روستای سراوان خبر داد و گفت:برای حل مشکلات انباشت زباله در سراوان که ریشه در دهه های گذشته دارد به زمان نیاز داریم.
72623 - امکانات بهداشتی اهالی روستای سراوان بیشتر می شود / حل مشکل مرکز دفن زباله به زمان نیاز دارد

به گزارش خبر فوری رشت ، در بازدید سرزده از عملیات اجرایی بهسازی محل دفن زباله در سروان رشت که معاون هماهنگی امور عمرانی ،رییس کل دادگستری  ،مدیرکل صداوسیمای گیلان، رییس سازمان برنامه و بودجه، فرماندار ، شهردار و رییس شورای اسلامی شهر رشت و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی حضور داشتند دکتر نجفی از آخرین اقدامات برای کاهش مشکلات دفن زباله سراوان رشت بازدید کرد .

دکتر نجفی با بیان اینکه بحث مدیریت پسماند و کاهش مشکلات زباله در ۳ سال گذشته یکی از مهم ترین مسائل استان بود،گفت:طرح رها شده ی تفکیک زباله از مبدا با اقدامات انجام شده در بسیاری از شهرها به ۱۰۰ درصد رسیده است .

وی گفت :تا پایان سال شهردارانی که درصد پوشش شهرشان ۱۰۰ درصد نیست مکلف شدند که این طرح را کامل کنند.

استاندار گیلان با اشاره اینکه طرح تفکیک زباله از مبدا در رشت نیز پیشرفت خوبی داشته است گفت:از شورای اسلامی شهر رشت و شهرداری میخواهم بحث ساماندهی زباله در سراوان و مدیریت پسماند را در اولویت اول کار خود قرار دهند .

وی با اشاره به اینکه شهرداری رشت طرح خوب بهسازی محل دفن زباله سراوان را آغاز کرده است اضافه کرد:اجرای طرح لندفیل شهرداری با مشکلات موانع طبیعی برخورد کرده بود که از این سازمان خواسته شد مجوزهای لازم را برای افزایش سرعت کار ارائه دهد .

استاندار گیلان با بیان اینکه در ۲ سال گذشته زباله های عفونی و بیمارستانی در سراوان جمع آوری شد، گفت : هم اکنون در تمامی بیمارستان های استان عملیات بی خطر سازی و امحاء پسماند های عفونی با نظارت کامل انجام می شود و ساخت تصفیه خانه های آنان نیز در حال پیگیری است  .

دکتر نجفی تصریح کرد:برای ساخت کارخانه زباله سوز نیز پشتیبانی های لازم از سوی سازمان حفاظت از محیط زیست، منابع طبیعی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و امور اراضی انجام می شود .

وی تاکید کرد:در استان در خصوص مدیریت پسماند کارهای زیادی شده است که فعال شدن هر ۳ کمپوست استان به ظرفیت ۷۰۰ تن یکی از این اقدامات است .

استاندار گیلان با بیان اینکه مجموع اقدامات در خصوص ساماندهی زباله سراوان بلند مدت و کوتاه مدت است،خاطرنشان کرد:افزایش کارخانجات کمپوست و ساخت نیروگاههای زباله سوز از جمله اقدامات بلند مدت است .

دکتر نجفی از دستور برای افزایش امکانات بهداشتی، فراهم کردن دسترسی به جاده مناسب و آب آشامیدنی سالم برای اهالی روستای سراوان خبر داد و گفت:برای حل مشکلات انباشت زباله در سراوان که ریشه در دهه های گذشته دارد به زمان نیاز داریم.