انتخابات ریاست جمهوری و شواری شهر رشت انتخابات ریاست جمهوری و شواری شهر رشت

انتخابات ریاست جمهوری و شواری شهر رشت

سخنگوی هیأت نظارت بر دوازدهمین دورهانتخابات ریاست جمهوری در گیلان بیان کرد: مردم به واقع حماسهبه یاد ماندنی خلق کردند و این حماسه، همچنان ادامه دارد.
86094260_97941479cbaab

به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از ایرنا احمد قنبریان شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:انتخابات در فضای امن و آرام در حال برگزاری است و تنها تخلفات کوچکی در برخی شعبه ها گزارش شده که در حال پیگیری است.
وی برگزاری این دوره از انتخابات را در مجموع مطلوب ارزیابی کرد و گفت: برنده اصلی این حضور مردم هستند.
وی اظهار کرد: قریب ۱۲ هزار نفر ناظر از سوی شورای نگهبان، کار نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در استان را به عهده دارند.
به گفته قنبریان، افراد یادشده در قالب ناظران ثابت، بازرسان و اعضای هیأت نظارت وظیفه خویش را در راستای صیانت از آراء انجام می دهند.
وی اظهار کرد: همه تلاش ناظران و بازرسان این است که به نحو احسن، از آرای مردم مراقبت کنند و آن اصل اساسی که حفظ امانت رای مردم است را بجای آورند .
به گزارش خبرنگار ایرنا مردم گیلان همگام با سایر استان ها ، از ساعت هشت صبح امروز (۲۹۹ اردیبهشت) در محل های تعیین شده حاضر شدند تا آرای خود را به صندوق ها بریزند.
یک میلیون و ۸۸۹ هزار و ۶۵۵ نفر در استان واجد شرایط رأی دادن در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان هستند. از مجموع واجدین شرایط رأی دادن در انتخابات، ۴۱ هزار و ۶۶ نفر رأی اولی هستند.
همچنین ۱۴ هزار و ۶۶۵ نفر در انتخابات شوراهای شهر و روستا با هم رقابت می کنند که از این تعداد، یک هزار و ۶۲۵ نفر در شهرها و ۱۲ هزار و ۹۸۹۹ نفر در روستاها هستند؛ از این تعداد ۹۶۵ نفر زن و ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر مرد هستند.
فرایند رای گیری پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر در آستارا، بندرانزلی، لاهیجان، لنگرود و تالش بصورت الکترونیکی انجام خواهد شد. مردم در هرکدام از این …