انتخابات موضوع کوچکی نیست بدنبال افرادی برویم که اخلاص دارند

انتخابات موضوع کوچکی نیست بدنبال افرادی برویم که اخلاص دارند

امام جمعه موقت رشت ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و همچنین تبریک روز میلاد امام خمینی (ره) گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) کوثر قرآن است و باید رفتار و منش ایشان را در زندگی خود الگو قرار دهیم.

b97b913d69ab230727059059e3d8a3fd_L

 به گزارش خبر فوری رشت و به نقل از پایگاه خبری رشت پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین پوررضا ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه رشت که در مسجد مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد, ضمن دعوت مردم به تقوای الهی اظهار داشت: امام رضا (ع)  می‌فرمایند “تقوا موجب شرافت می ‌شود و آنچه خانواده من را بزرگ کرده است تقوا و اطاعت از پروردگار است.”

وی به اهمیت تقوای الهی و جایگاه تقوا در خطبه اول تاکید کرد و گفت: اصل و نصب و نژاد جایگاهی در نزد خدا ندارند و مقام برتر در نزد خدا تقوا شناخته می‌شود.

امام جمعه موقت رشت ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و همچنین تبریک روز میلاد امام خمینی (ره) گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) کوثر قرآن است و باید رفتار و منش ایشان را در زندگی خود الگو قرار دهیم.

پوررضا با بیان اینکه  امروز در دانشگاه‌های ما برای تربیت فرزندان ما از فرهنگ غرب بهره می‌گیرند, تصریح کرد: باید سراغ اهل بیت و حضرت فاطمه زهرا (س) برویم و به زندگی آن ها نگاه عمیق کنیم و باید از قرآن و اهل بیت درست بهره بگیریم که متاسفانه برخی از زنان و دختران از فاطمه زهرا (س) الگو نمی‌گیرند.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه باید تاریخ و قرآن را مطالعه کنیم, افزود: غربی‌ها همواره با زن‌ها بازی می‌کردند و در گذشته دختران را زنده به گور می‌کردند.

پوررضا عدم مطالعه زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) را یک ظلم عنوان کرد و گفت: امام صادق (ع) می‌فرماید “حضرت فاطمه زهرا (س) نزد خدا ۹ اسم دارد و نباید با ایشان مثل یک انسان عادی برخورد کنیم.”

وی دگر دوستی و دگر خواهی را از ویژگی های حضرت فاطمه زهرا (س) عنوان کرد و بیان کرد: ایشان نسبت به کسانی که به او ظلم و بد برخورد می‌کنند گشایش داشت و برای آن ها حتی دعا هم می‌کرد.

امام جمعه موقت رشت دیدار با خانواده شهدا در ایام نوروز را لازم دانست و گفت: در روزهای شادی به فکر نیازمندان باشیم و از معلولان و خانه سالمندان دیدار کنیم.

پوررضا با بیان اینکه همه ما به یادگیری نیاز داریم تاکید کرد: باید در خانواده‌ها به مسائل تربیتی پرداخته شود و کسانی که با خدای خود خلوت نکنند موفق نمی‌شوند.

وی رمز موفقیت انقلاب اسلامی و پیروزی آن را اخلاص امام خمینی (ره) بین خود و خدایش دانست و بیان کرد: هیچگاه نباید از خدا فاصله بگیریم لذا تنها خدا است که برای ما می‌ماند.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه انتخابات شورای اسلامی و ریاست جمهوری را در پیش داریم گفت: خدا در قرآن می‌فرماید “پیامبران با وجود اینکه دارای قدرت بودند اخلاص نیز داشتند و قدرت آن‌ها به خاطر اخلاص بود” و  اخلاص ویژه تنها با یاد آخرت به دست می‌آید و کسانی که یاد آخرت می‌کنند خدا به آن ها اخلاص می‌دهد.

وی  با تاکید بر اینکه در انتخابات به سراغ افرادی برویم که در خدمت به مردم دارای اخلاص باشند, گفت: در انتخابات شورای‌شهر و ریاست جمهوری باید دقت کنیم‌ زیرا انتخابات موضوع کوچکی نسیت.تسنیم